هدر اصلی
1389/12/10 18:50:10
سرویس سیاسی
لاریجانی تاکید کرد:

اصناف قم با حمایت از روحانیون مسیر انقلاب را فراهم کردند

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصناف قم از جایگاه و سابقه ویژه‌ای در شکل‌گیری انقلاب اسلامی برخوردار هستند و این گروه با حمایت مناسب از روحانیون مسیر انقلاب را هموار کردند.
اصناف قم با حمایت از روحانیون مسیر انقلاب را فراهم کردند رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصناف قم از جایگاه و سابقه ویژه‌ای در شکل‌گیری انقلاب اسلامی برخوردار هستند و این گروه با حمایت مناسب از روحانیون مسیر انقلاب را هموار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/172.jpg اصناف,قم,با,حمایت,از,روحانیون,مسیر,انقلاب,را,فراهم,کردند Icana

به گزار ش خبرگزاری خانه ملت، روسای اتحادیه توزیعی – خدماتی قم در دیدار با "علی لاریجانی" رییس  مجلس شورای اسلامی  به بیان مشکلات این صنف پرداختند.

یکی از مسئولان این اتحادیه ضمن اشاره به این موضوع که عوامل داخل وزارت بازرگانی مانع فعالیت راحت اصناف می‌شوند، گفت: رییس مجلس با وجود مشغله کاری در جهت رفع مشکلات اصناف استان قم، قدم‌های مناسبی را برداشته اند که این نکته موجب دلگرمی اصناف است.

وی در ادامه افزود: تمامی اعضای اتحادیه  توزیعی  - خدماتی با رای اصناف انتخاب شده‌اند و بیش از 30 هزار واحد تولیدی زیر نظر افراد فعالیت می‌کنند.

این عضو ضمن اشاره به قانون اصناف افزود: براساس قانون، اصناف می‌توانند مجمع مستقل داشته باشند یا در صورت لزوم با ادغام، فعالیت خود را ادامه دهند. بر همین اساس ، برخی از استان‌ به صورت داوطلبانه ادغام اصناف تولیدی و توزیعی را انتخاب کردند، اما اصناف استان قم  به دلیل نبود توجیه اقتصادی تمایلی به ادغام اصناف توزیعی و تولیدی نداریم.

وی افزود: نزدیک به 3 سال پیش اصناف قم با مشکلی مشابه مواجه شده بودند که با پیگیری‌های مناسب رییس مجلس تا حدودی رفع و رجوع شد.

وی در ادامه به انتخابات اصناف اشاره کرد و گفت:  برخی از دوستان تولیدی خواهان ادغام شدند، اما براساس حق قانونی ما می‌توانیم با ادغام که توجیه اقتصادی ندارد مخالفت کنیم، نکته ای که وزارت بازرگانی نیز با آن موافق  است.

وی ضمن اشاره به کارشکنی‌های اداره بازرگانی استان قم گفت : از رییس مجلس خواهشمندیم که با پیگیری‌های مناسب مانع لطمه خوردن بیشتر اصناف قم شوند.

این عضو اتحادیه اصناف تصریح کرد: ما پیرو قانون هستیم و بر همین اساس خواهان اجرا و حمایت قانونی از اصناف قم را خواهانیم.

یکی دیگر از حاضرین این نشست به بیان نکاتی در رابطه با مشکلات اداره کل بازرگانی پرداخت و گفت: اعضای این اتحادیه بدون هیچ توقع مالی فعالیت می‌کنند، نکته‌ای که به جای تقدیر با تحقیر از سوی برخی مسئولان اداره کل بازرگانی مواجه شد.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست به پاسخگویی روسای اتحادیه توزیعی –خدماتی قم  پرداخت و گفت: اصناف قم از جایگاه و سابقه ویژه‌ای در شکل گیری انقلاب اسلامی برخوردار هستند، این گروه با حمایت مناسب از روحانیون مسیر انقلاب را هموار کردند.

رییس مجلس با اشاره به این موضوع که این صنف در حمایت از روحانیون از کارنامه روشنی برخوردار هستند، گفت: قم بیش از هر زمان نیازمند ایجاد آبادانی است.

لاریجانی با بیان اینکه قم به عنوان ام القرای شیعیان شهرت دارد، در ادامه افزود: کسی حق دخالت در انتخابات اتحادیه‌ها و اصناف را ندارد.

رییس قوه مقننه در پایان گفت: از طریق استانداری و وزیر بازرگانی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و این اعتراض‌ها را به گوش دولت خواهیم رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet