هدر موبایل
1386/05/24 13:50:00
سرویس سیاسی

نماینده ایلام: تغییرات صورت گرفته در کابینه در راستای کارآمدی وزرا نیست

داریوش قنبری نماینده ایلام گفت: تغییرات صورت گرفته در کابینه در راستای کارآمدی وزرا نیست.

وی که با خبرنگار پارلمانی خانه ملت سخن می‌گفت، افزود: بحث اصلی در تغییر وزرای نفت و صنایع و معادن که در واقع دو رکن اصلی اقتصاد کشور هستند به خاطر عدم همراهی و همفکری با رئیس جمهور است.

قنبری خاطرنشان کرد: بر مبنای آنچه از دولت شنیده می‌شود روحیه رئیس جمهوری طوری است که چنانچه وزیری مطابق با افکار و میل وی رفتار نکند حذف خواهد شد. به عبارت دیگر رئیس جمهور خواهان افرادی است که مطیع و مجری ایشان باشند که این مساله خطرساز است و استقلال رای وزرا را از بین می‌برد.

نماینده ایلام گفت: در چنین فضایی ایده‌های کارشناسی فنا می‌شود و باعث می‌شود مسایل از منظر شخصی و سلیقه‌ای نگریسته شود و امور به این منوال به پیش رود.

وی با اشاره به نقش مجلس در این تغییر و تحولات گفت: نقش برخی اعضای هیات رئیسه نیز در این ارتباط تاثیرگذار است. افرادی که نفوذ قابل توجهی بر رئیس جمهور دارند هم در این تغییر و تحولات سهیم هستند.

وی با اشاره به استدلال رئیس جمهور برای اعمال تغییرات دو کابینه گفت: اینکه گفته می‌شود این تغییرات در راستای بهبود و ترمیم کابینه صورت می‌گیرد پذیرفته شده نیست. اگر ملاک ترمیم کابینه به منظور افزایش کارآمدی وزرا باشد باید دو سوم اعضای کابینه تغییر کنند.

نماینده ایلام در مورد واکنش مجلس به این تغییرات گفت: واقعیت اینست که این تغییرات در ایام تعطیلی مجلس صورت گرفته است اما برمبنای شناختی که از اکثریت مجلس دارم بنظر می‌رسد نمایندگان تحت تاثیر لابی‌های دولت قرار خواهند گرفت و در راستای استراتژی اکثریت مجلس هفتم، دولت را در این جابجایی‌ها همراهی خواهند کرد.

وی افزود: البته چهره‌های مستقل و منتقد دولت نیز واکنش‌های جدی در نطق‌ها یا زمان بررسی رای اعتماد از خود نشان خواهند داد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet