هدر موبایل
1389/12/24 20:24:26
سرویس استان ها
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین تشریح کرد

اهمیت گردشگری و توسعه استان اردبیل

پیش از این به دلیل نبود زیرساخت‌ها یا راه‌های ارتباطی، فرودگاه، هتل و اقامتگاه جرأت دعوت کردن مهمان به استان اردبیل را نداشتیم.
اهمیت گردشگری و توسعه استان اردبیل پیش از این به دلیل نبود زیرساخت‌ها یا راه‌های ارتباطی، فرودگاه، هتل و اقامتگاه جرأت دعوت کردن مهمان به استان اردبیل را نداشتیم. https://cdn.icana.ir/d/019/240.jpg اهمیت,گردشگری,و,توسعه,استان,اردبیل Icana

"جواد صبور آقچه کندی" نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در گفت و گو با خبر اردبیل با بیان این موضوع درباره لزوم توجه به صنعت گردشگری و اهمیت آن گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر کارهای بسیار خوبی در اردبیل و به خصوص سرعین صورت گرفته است و حالا ما با اعتماد به نفس کامل مهمانهای بینالمللی را هم میتوانیم دعوت کنیم.

وی در ادامه افزود: البته به خصوص در سه فصل بهار، تابستان و پاییز در حدود 5 میلیون مسافر به استان اردبیل میآیند ولی برای فعالیت در این عرصه کارهای زیادی داریم که باید انجام شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به توسعه زیرساختهای ارتباطی تأکید کرد: قرار است راههای اصلی به سمت اردبیل از سمت شهرهای رشت و زنجان به صورت چهار بانده راهاندازی شوند تا فاصله زمانی هم کمتر شود.

همچنین میتوان زیرساختهای لازم را در شهرستانهای استان ایجاد کرد تا مسافری که وارد استان میشود بتواند با رضایتمندی تمام از همه جاذبههای طبیعی، تاریخی و تفریحی بازدید کند.

وی درباره اهمیت صنعت گردشگری در توسعه استان اردبیل خاطر نشان کرد: البته استان اردبیل یک استان کشاورزی و دامداری است و پس از این موارد هم گردشگری را در درجه سوم اهمیت خواهیم داشت. غیر از اینها هم تجارت و صنعت در رتبههای بعدی قرار دارند. صبور اما در ادامه تأکید کرد که به دلیل جاذبههای کم نظیر تفریحی و تاریخی استان اردبیل، صنعت گردشگری بسیار مهم شمرده میشود.

وی یادآور شد: گردنه حیران، دریاچههای دیدنی، سرعین و دیگر چشمههای آبگرم موجود در استان، غارهای متــعدد، مناظر دیدنی در سبـلان و دهها مورد دیگر نقاط دیدنی استان هستند که با ایجاد یک راه زنجیرهای میتوان از همه آنها دیدن کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet