هدر اصلی
1386/03/21 03:59:00
سرویس فرهنگی
مخبر کمیسیون فرهنگی:

طرح اصلاح قانون نحوه مجازات افراد متخلف در امور سمعی و بصری بررسی شد

سیدمحمود حسینی دولت آبادی گفت: بررسی طرح اصلاح قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز می‌کنند در کمیسیون ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدمحمود حسینی مخبر کمیسیون فرهنگی در خصوص جلسه این کمیسیون گفت: در این جلسه طرح اصلاح قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت‌های غیرمجاز می‌نمایند، مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: کمیسیون پس از بررسی و اصلاح سه ماده 3، 4 و 5 این طرح را به تصویب رساند و ادامه بررسی مواد دیگر آن را به جلسه آینده موکول کرد.

مخبر کمیسیون ادامه داد: در این جلسه گزارش هیات اعزامی به پاکستان که همزمان با سفر حدادعادل رئیس مجلس به این کشور صورت گرفته بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: سفر این هیات جهت بررسی فعالیت‌های فرهنگی ایران در این کشور صورت گرفت. براساس این گزارش ایران در پاکستان 9 مرکز، یک دفتر رایزنی، مرکز تحقیقات ایران و پاکستان و 7 خانه فرهنگ در شهرهای بزرگ اسلام‌آباد، راور، لاهور، کراچی، حیدرآباد، شاپور، کویته و مولتان تاسیس کرده است که به فعالیت‌ها و کارهای فرهنگی، آموزش زبان فارسی و... می‌پردازند.

حسینی دولت آبادی خاطرنشان ساخت:‌ البته انتقاداتی بر این فعالیت‌ها وارد بود زیرا با توجه به هزینه یک میلیون دلاری ایران در این نهادها روند کار رضایت بخش نبود در حالی‌ که می‌توانست بازدهی بهتر و بیشتر داشته باشد. لذا روند کار باید اصلاح شود.

وی همچنین گفت: مجلس هیات‌هایی نیز به هند و چین فرستاده است که کمیسیون منتظر گزارش این هیات می‌باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet