هدر موبایل
1386/05/24 08:33:00
سرویس سیاسی

حداد عادل قران کریم را ادامه حضور و امتداد وحی محمدی خواند

رییس مجلس شورای اسلامی قران کریم را یکی از نشانه های بیداری اسلامی و ادامه حضور و امتداد وحی محمدی خواند

"دکترغلامعلی حداد عادل" طی سخنانی در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین دوره مسابقات قران کریم ، این کتاب آسمانی را نشانه دائمی و حضور مستمرعالم غیب با عالم شهادت دانست و گفت: منزلت قران کریم در جامعه اسلامی همان منزلت پیامبر(ص ) نزد مسلمانان است، به طوری که مسلمانان هرعلاقه ای که به پیامبر اسلام دارند به قران کریم نیز دارند وهمانطورکه پیامبر گرامی اسلام مظهر وحدت میان مسلمانان است ، قران نیز مایه وحدت آنان است.

وی تصریح کرد: در روزگار ما که دشمنان از ترس بیداری اسلامی وحدت مسلمانان را نشانه گرفته اند و با توطئه های گوناگون می خواهند این وحدت را از بین ببرند، قران همان مصداق "واعتصمو به حبل الله و لا تفرقوا "  و سند هویت مسلمانان محسوب می شود و آینه ای است که در آن می توان سیمای نورانی اسلام راستین را مشاهده کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود افزود: برای بازشناسی اسلام حقیقی باید در قران نظر کرد و امروز که دشمنان می خواهند به نام تروریسم مسلمانان را در چشم مردم جهان بد جلوه دهند، بهترین ملاک قران کریم است، چرا که قران میزان و ترازویی برای دور ماندن از افراط و تفریط است.

حداد عادل اضافه کرد: هر تفکری که به هر اندازه از اعتدال قرانی دور باشد، دچار انحراف است و قران آن صراط مستقیمی است که در نماز به دفعات از خداوند متعال می خواهیم و در یک معنا ، قران دستور زندگی است .

وی همچین تاکیدکرد که گفتمان غالب بر همه محافل دینی ما و جوامع اسلامی باید گفتمان قرانی باشد چرا که همین گفتمان است که بر معارف اصیل اسلامی حاکم است، از همین روی ما باید سطح جلسات دینی خود را با قران تنظیم کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی یکی از راه های ترویج حقایق قرانی را توجه بر همه حوزه های قرانی دانست و گفت : آنچنان که کاتبان باید قران را با زیباترین خط بنویسند، قاریان باید آن را به زیبایی تمام تلاوت کنند و ما باید ازهمه هنرمندانی که در این راه تلاس می کنند، سپاسگذار باشیم.

وی بیان قران و تلاوت قران را مقدمه عمل و حاکمیت قر ان در زندگی اعلام کرد و گفت: راهی که مسلمانان در عصر حاضر انتخاب کردند و نشانه های آن را ما درهمه جوامع اسلامی می‌بینیم، به برکت همین توجه به قران و بیداری اسلامی بوده است و مسلمانان لبنان مصداق آن است که توانستند در برابر اسراییل غاصب بایستند.

در پایان این مراسم به برگزیدگان این دوره از مسابقات قرانی ، هدایایی بدست رییس مجلس شورای اسلامی اهدا شد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet