خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/01/23 07:02:00
سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان خبر داد

تشکیل مجلس مشورتی معلولان در آینده نزدیک

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، گفت: پیگیر عملی کردن پیشنهادی تحت عنوان مجلس مشورتی معلولان هستیم تا این عزیزان بتوانند نمایندگانی در هر استان داشته باشند و ایده‌ها، پیشنهاداتشان و راه‌کارهای موثر خود را به گوش مسئولان برسانند.
تشکیل مجلس مشورتی معلولان در آینده نزدیک رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، گفت: پیگیر عملی کردن پیشنهادی تحت عنوان مجلس مشورتی معلولان هستیم تا این عزیزان بتوانند نمایندگانی در هر استان داشته باشند و ایده‌ها، پیشنهاداتشان و راه‌کارهای موثر خود را به گوش مسئولان برسانند. https://cdn.icana.ir/d/019/537.jpg تشکیل,مجلس,مشورتی,معلولان,در,آینده,نزدیک Icana

"فاطمه آلیا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در رابطه با فعالیت‌های  فراکسیون حمایت از حقوق معلولان گفت: در سال جدید در تلاش هستیم که در لایحه پیشنهادی بودجه افزایش مستمری معلولان تصویب شود و در همین راستا پیشنهاداتی در مجلس مطرح شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر اولویت  این فراکسیون را افزایش بودجه در بخش‌های مختلف دانست و تاکید کرد: برای خدمت رسانی هر چه بهتر به معلولان باید این بودجه تامین شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارتقای توانمندی معلولان را از دیگر اهداف فراکسیون حمایت از حقوق معلولان نام برد و تصریح کرد: در عین حال برنامه‌هایی برای ازدواج معلولان در نظر گرفته شده است. در این راستا نیز دولت تلاش بسیاری کرده و قرار است سالیانه زمینه خانه دار شدن سه هزار معلول را فراهم کند، البته این اقدام نیز نیاز به تامین بودجه مورد نظر دارد.

تقویت و حمایت سازمان‌های مردم نهاد قدم بعدی است

آلیا ادامه داد: تقویت و حمایت سازمان‌های مردم نهاد مربوط به معلولان از دیگر اقدامات مربوطه است، چرا که این سازمان‌ها می‌توانند همکاری خوبی با سازمان بهزیستی داشته باشند. همچنین سازمان های مردم نهاد با برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های اجتماعی برای معلولان زمینه مشارکت بانشاط اجتماعی آنها را فراهم خواهند کرد. این در حالی است که بسیاری از معلولان توانسته‌اند علاوه بر اینکه توانمندی خود را ارتقاء دهند مجموعه‌هایی را هم شکل داده‌اند  با یکدیگر مشارکت فعالی داشته باشند.

 وی با اشاره به نام گذاری‌های برخی از روزهای سال برای معلولان، گفت: روز نابینایان، روز ناشنوایان و روز جهانی معلولان از جمله این روزهاست . اعضای این فراکسیون برای برگزاری مناسبت‌های مختلف برنامه‌های منظمی را در نظر گرفته‌اند تا برگزاری مناسبتی این روزها از لحاظ کیفی و محتوایی شکل بهتری به خود بگیرد تا تاثیر گزاری بیشتری داشته باشد.

پیگیری تشکیل مجلس مشورتی معلولان هستیم

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، افزود: در حال حاضر پیگیر تشکیل پیشنهادی تحت عنوان مجلس مشورتی معلولان هستیم تا این عزیزان بتوانند نمایندگانی در هر استان داشته باشند وایده‌ها، پیشنهاداتشان و راه‌کارهای موثر خود را  به گوش  مسئولان برسانند. 

آلیا در پایان به ملاقات‌های مردمی هفتگی اشاره و یادآور شد: معلولان در ملاقات چهره به چهره مشکلاتشان را مطرح می‌کنند و گاهی نیز پیشنهادات بسیار خوبی را ارئه می‌کنند که به طور قطع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet