شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/02/01 15:00:06
سرویس سیاسی

مصاحبه بروجردی با روزنامه کویتی: خواهان رابطه قوی میان ایران و کویت هستیم

بروجردی گفت: ادعای کشف شبکه جاسوسی در کویت در چنین زمان و شرایطی و اتهام زنی به ایران، برای ما هم بسیارعجیب بود.
مصاحبه بروجردی با روزنامه کویتی: خواهان رابطه قوی میان ایران و کویت هستیم بروجردی گفت: ادعای کشف شبکه جاسوسی در کویت در چنین زمان و شرایطی و اتهام زنی به ایران، برای ما هم بسیارعجیب بود. https://cdn.icana.ir/d/019/2992.jpg مصاحبه,بروجردی,با,روزنامه,کویتی:,خواهان,رابطه,قوی,میان,ایران,و,کویت,هستیم Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir)، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه "الرای " چاپ کویت بر عبور از ادعای "شبکه جاسوسی " در روابط تهران و کویت تاکید کرد و گفت: ادعای کشف شبکه جاسوسی در چنین زمان و شرایطی و اتهام زنی به ایران، برای ما هم بسیارعجیب بود زیرا دلیلی نداریم که بخواهیم در کشورهای همسایه به جاسوسی بپردازیم. ایران خواهان داشتن رابطه قوی با کویت است.

رابطه ایران و کویت

بروجردی که برای ابلاغ تسلیت علی لاریجانی رئیس مجلس ایران به همتای کویتی خود به این کشور سفر کرده است افزود: مقامات کویتی پیش از این ادعای کشف شبکه جاسوسی را تکذیب کرده بودند. ایمان داریم که دو کشور می توانند مسئله ادعای شبکه جاسوسی را پشت سربگذارند.
بروجردی همچنین از بررسی مسئله ادعای شبکه جاسوسی با "جاسم الخرافی" رئیس پارلمان کویت خبر داد و  گفت: به بینش و دانایی رئیس پارلمان کویت در حل این مسئله اعتماد کامل داریم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا و برخی از کشورهای غربی تمایلی به تقویت روابط ایران وکشورهای عربی ندارند.
وی همچنین گفت: بازگشت روابط ایران و کویت به وضعیت عادی ضروری است. افزایش نشست های دوجانبه ایران و کویت و بازگشت سفرا می تواند دوباره روابط را به وضعیت قبلی خود برگرداند.

بحرین

وی در رابطه با ادعای مطرح شده علیه ایران در زمینه دخالت در بحرین نیز گفت: اگر کسی فکر می کند که حمایت ایران از معترضین بحرینی به دلیل مذهبی است، اشتباه کرده است. همچنین باید به مسئله حضور نیروهای عربستان سعودی در بحرین پرداخت که اقدام غیرقابل توجیهی است. ادعای حضور ایران در منطقه الشرقیه عربستان را تکذیب می کنیم. ایران در جنبش های کشورهای عربی دخالتی ندارد. ایران جزئی از جهان اسلام  ونه جهان عرب است.

مصر

بروجردی افزود: آنچه که در مصر روی داد اتفاق بسیار مهمی بود و امیدوارم ملت مصر از نعمت دموکراسی، آزادی و آرامش برخوردار شود.
وی در رابطه با یمن و لیبی هم اظهار داشت: نظام های حاکم در لیبی و یمن نمی خواهند واقعیت را قبول کنند باید به مردم این دو کشور اجازه تعیین سرنوشت داد.
وی در مورد لبنان نیز گفت: هیچ مشکلی با دولت لبنان نداریم و آماده ارائه هر گونه کمک به این کشور هستیم.
بروجردی برای ابلاغ پیام تسلیت علی لاریجانی رئیس مجلس به جاسم الخرافی رئیس پارلمان کویت برای درگذشت برادر وی به کویت سفر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet