ایام محرم 1398
1390/02/01 12:50:44
سرویس فرهنگی
محمدجانی با محکوم کردن تخریب اماکن مذهبی از سوی دیکتاتورهای منطقه:

تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی، توطئه آمریکا برای انحراف خیزش‌های اسلامی است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تخریب اماکن مذهبی شیعیان در بحرین را به شدت محکوم کرد و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی قصد دارند با تفرقه افکنی میان شیعه و سنی، خیزش‌های اسلامی منطقه را منحرف کنند و به نابودی بکشانند.
تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی، توطئه آمریکا برای انحراف خیزش‌های اسلامی است عضو فراکسیون روحانیون مجلس تخریب اماکن مذهبی شیعیان در بحرین را به شدت محکوم کرد و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی قصد دارند با تفرقه افکنی میان شیعه و سنی، خیزش‌های اسلامی منطقه را منحرف کنند و به نابودی بکشانند. https://cdn.icana.ir/d/019/934.jpg تفرقه‌افکنی,میان,شیعه,و,سنی،,توطئه,آمریکا,برای,انحراف,خیزش‌های,اسلامی,است Icana

"داوود محمدجانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه)ملت www.icana.ir) با اشاره به تخریب مساجد و حسینیه‌های شیعیان به دست رژیم دیکتاتور بحرین و نیروهای سعودی، اظهار داشت: تخریب اماکن مذهبی مسلمانان و بویژه شیعیان، توطئه طراحی شده آمریکا و عاملان دیکتاتور آن در آستانه بیداری اسلامی همه کشورهای منطقه است.

نماینده آباده، بوانات و خرم بید در مجلس تحولات کشورهای منطقه را در راستای آگاهی و بیداری دینی و اسلامی توصیف کرد و ادامه داد: شگل گیری بیداری و انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه، منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی را به خطر می‌اندازد و استکبار جهانی را از  تحقق آرزوی سروری بر خاورمیانه ناامید می‌کند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس دیکتاتورهای مستبد منطقه را عاملان و دست‌نشانده‌های استکبار جهانی دانست و تصریح کرد: دیکتاتورهایی که بر مسند قدرت کشورهای اسلامی تکیه زده‌اند، تابع و مطیع آمریکا و اسرائیل هستند و به دستور استکبار جهانی، قتل عام مسلمانان را به راه انداخته‌اند.

وی با اشاره به بروز موج تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی در کشورهای اسلامی و بویژه بحرین، تأکید کرد: استکبار جهانی برای صدمه زدن به انقلاب‌های اسلامی منطقه برنامه‌ریزی کرده است و یکی از گسترده‌ترین برنامه‌های آن برای نابود کردن بیداری اسلامی مسلمانان، تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی است.

محمدجانی ادامه داد: حضور نیروهای متجاوز سعودی در بحرین و حمایت آمریکا از چنین تجاوز آشکاری، نشان می‌دهد که استکبار جهانی و عاملان آن از هرگونه عمل غیرانسانی و  وحشیانه‌ای برای جلوگیری از پیروزی انقلاب مردم بحرین استفاده می‌کنند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس انقلاب بحرین را متعلق به همه مسلمانان این کشور اعم از شیعه و سنی دانست و گفت: دیکتاتوری بحرین برای آنکه اتحاد اسلامی مردم را در انقلاب از بین ببرد، فشار و آزار و اذیت شیعیان را آغاز کرده است و سعی دارد صفوف انقلاب اسلامی را دوپاره و متفرق سازد.

وی افرود: دیکتاتوری بحرین و نیروهای وحشی سعودی، نسل کشی شیعیان بحرین را آغاز کرده‌اند و می‌کوشند اکثریت شیعه مذهب مسلمانان بحرین را به اقلیتی ضعیف و ناتوان تبدیل کنند.

محمدجانی با تأکید بر لزوم اعتراض همه مسلمانان جهان به اقدامات وحشیانه دیکتاتورهای منطقه نسبت به مسلمانان، اظهار داشت: امت اسلامی در هر کجای دنیا باید به فریاد مردم مظلوم بحرین و سایر کشورهای انقلابی برسد و از هیچ تلاشی برای نجات مسلمانان منطقه از شر ظلم و استبداد فروگذار نکنند.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم‌بید، با انتقاد از عملکرد دستگاه دیپلماسی ایران در برخورد با تحولات منطقه، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور اسلامی و قدرتمند، می‌توانست با برنامه‌ریزی درست و واکنش مناسب در برابر تحولات منطقه، جریان را به نفع امت اسلامی برگرداند، اما متأسفانه دستگاه دیپلماسی ما در این حوزه ضعیف عمل کرد و نتوانست کارنامه مثبتی را از خود بر جای بگذارد.

وی تصریح کرد: ایران باید در مقابل تجاور نیروهای وحشی سعودی به بحرین اعتراض می‌کرد و با برخورد دیپلماتیک به موقع و درست، از آسیب‌ها و هزینه‌های این جریان می‌کاست، اما وزارت خارجی نتوانست موضع‌گیری به موقع و صحیح را در زمان لازم بروز دهد و باید نسبت به این عملکرد ضعیف و نادرست خود پاسخگو باشد.

"شیخ البحرانی" یک عالم بحرینی در حاشیه دیدار با مراجع تقلید در قم با نشان دادن تصاویری از فجایع آل سعود و آل خلیفه در بحرین، از آتش زدن قرآن کریم و تخریب 25 مسجد و 18 حسینیه در این کشور خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet