هدر اصلی
1390/02/01 12:30:08
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا با تأکید بر ضرورت مقابله به مثل با طرح تعطیلی سفارت ایران در بحرین :

کمیسیون امنیت ملی موضوع تعطیلی سفارت بحرین در تهران را بررسی خواهد کرد

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به تصویب طرح تعطیلی سفارت ایران در بحرین،‌ گفت: باید براساس اطلاعات بدست آمده، این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان در جهت مصالح کشور گام مناسبی برداشت.
کمیسیون امنیت ملی موضوع تعطیلی سفارت بحرین در تهران را بررسی خواهد کرد عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به تصویب طرح تعطیلی سفارت ایران در بحرین،‌ گفت: باید براساس اطلاعات بدست آمده، این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان در جهت مصالح کشور گام مناسبی برداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/2997.jpg کمیسیون,امنیت,ملی,موضوع,تعطیلی,سفارت,بحرین,در,تهران,,را,بررسی,خواهد,کرد Icana

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در واکنش به تصویب طرح تعطیلی سفارت ایران در منامه از سوی پارلمان بحرین،‌ گفت: در صورتی که بحرین، این طرح را اجرایی کند، بدون شک عکس‌العمل حداقلی ایران،‌ مقابله به مثل خواهد بود.

نماینده مردم نیشابور با تأکید بر این موضوع که ایران باید عکس‎العملی مناسب و جدی علیه این اقدام بحرین داشته باشد، تصریح کرد: در صورتی که بحرین چنین اقدامی را به دلیل فشارهای آمریکا و کشورهای غربی عملی کند، دست به اشتباه جبران ناپذیری زده است.

 

لزوم واکنش مناسب دستگاه دیپلماسی کشور در برابر طرح تعطیلی سفارت ایران در منامه

وی در رابطه با واکنش دستگاه دیپلماسی نسبت به تصویب طرح تعطیلی سفارتخانه ایران در منامه،‌ گفت: دستگاه دیپلماسی باید عکس العمل مناسبی را برای برخورد با این گونه حرکت‌ها داشته باشد تا بتواند از منافع کشور در شرایط کنونی منطقه‌،‌ به خوبی دفاع کند.

عضو هیئت رییسه مجلس،‌ بیان کرد: بحرین و برخی دیگر از کشورهای عربی باید بدانند که تأثیر گرفتن از آمریکا و کشورهای غربی،‌ منفعتی برای آنها به همراه نخواهد آورد.

وی با اشاره به این موضوع که آمریکا و کشورهای غربی در تلاش هستند تا منافع کوتاه مدت خود را در منطقه تأمین کنند و به منافع کشورهای عربی توجهی ندارند، افزود: مصلحت این است که بحرین، خودش را با همگرایی منطقه‌ای تطبیق دهد و از وابستگی به غرب پرهیز کند،‌ به عبارت دیگر بحرین تنها در صورتی که به آمریکا و انگلیس وابسته نباشد، امکان حفظ و تأمین منافع خودش را خواهد داشت.

پارلمان بحرین روزسه‌شنبه- 30 فروردین- طرحی را مبنی بر تعطیل کردن سفارت ایران در این کشور به تصویب رسانده که براساس آن خواستار بازپسگیری زمین این ساختمان از ایران شده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet