ایام محرم 1398
1390/02/02 16:13:26
سرویس فرهنگی
طاهری با محکوم کردن تخریب مساجد شیعیان ازسوی دیکتاتوری بحرین:

وحدت اسلامی با تفرقه‌افکنی‌های استکبار خدشه‌دار نخواهد شد

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی را توطئه شوم و دیرینه استعمار و استکبار برضد کشورهای اسلامی دانست و تأکید کرد: وحدت اسلامی پایدار و پابرجاست و با تفرقه‌افکنی‌های استکبار خدشه‌دار نمی‌شود.
وحدت اسلامی با تفرقه‌افکنی‌های استکبار خدشه‌دار نخواهد شد عضو فراکسیون روحانیون مجلس تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی را توطئه شوم و دیرینه استعمار و استکبار برضد کشورهای اسلامی دانست و تأکید کرد: وحدت اسلامی پایدار و پابرجاست و با تفرقه‌افکنی‌های استکبار خدشه‌دار نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1814.jpg وحدت,اسلامی,با,تفرقه‌افکنی‌های,استکبار,خدشه‌دار,نخواهد,شد Icana

"سید علی طاهری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تخریب مساجد و حسینیه‌های شیعیان را ازسوی رژیم دیکتاتور بحرین و نیروهای سعود به شدت محکوم کرد و گفت: دشمنان اسلام می‌خواهند با چنین اقداماتی آتش تفرقه را میان شیعه و سنی شعله‌ور کنند و از این طریق به اصل اسلام آسیب وارد کنند.

نماینده گرگان و اق قلا در مجلس شیعیان و اهل تسنن را در انقلاب اسلامی بحرین شریک و همراه دانست و تصریح کرد: اهانت به اعتقادات و بناهای مذهبی شیعیان، مورد تأیید و دفاع اهل تسنن نیست، بلکه بیداری و انقلاب بحرین متعلق به همه مسلمانان است و مسلمانان اهل تسنن نیز مانند شیعیان، نابودی رژیم دیکتاتوری آل خلیفه را می‌خواهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر بیداری و هشیاری مسلمانان و علمای اسلام در برابر توطئه‌ها و تفرقه‌افکنی‌ها، اظهار داشت: مسلمانان و علمای اسلامی شیعه و سنی در برابر توطئه و تفرقه‌افکنی آمریکا و دیکتاتوری‌های دست‌نشانده آن ایستادگی می‌کنند و با بیداری و افشاگری اجازه نمی‌دهند این توطئه‌ها خللی در اتحاد امت اسلامی وارد کند.

طاهری روی آوردن به توطئه و تفرقه‌اندازی را نشانگر ضعف و زبونی رژیم دیکتاتور بحرین توصیف کرد و گفت: این توطئه محکوم به شکست است، چرا که مسلمانان در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که با توطئه و دسیسه، متفرق و پراکنده نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه برخورد متناسب و درست دستگاه دیپلماسی ایران در برابر تحولات منطقه ضروری است، تأکید کرد: عملکرد دستگاه دیپلماسی ایران در برابر تحولات منطقه در آغاز بسیار ضعیف و غیرقابل دفاع بود، اما هم اکنون مدتی است که شاهد فعالیت بیشتر و بهتر وزارت خارجه در برخورد با اتفاقات منطقه و بویژه بحرین هستیم.

عضو فراکسیون روحانیون در مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد با ثابت قدمی تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور اسلامی، موج اعتراضی جدی و رسمی در سازمان کنفرانس اسلامی و اجلاس بین المجالس اسلامی برضد اقدامات غیرانسانی رژیم بحرین و نیروهای تجاوزگر سعودی شکل بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet