شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/02/03 11:31:21
سرویس اجتماعی
عیسی زاده:

دولت بودجه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را کامل بپردازد

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مستمری بازنشستگان در سال ۹۰ هنوز افزایش نیافته است گفت: دولت بودجه ای که مجلس برای اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری در نظر گرفته کامل بپردازد تا این قانون اجرا شود.
دولت بودجه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را کامل بپردازد نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مستمری بازنشستگان در سال 90 هنوز افزایش نیافته است گفت: دولت بودجه ای که مجلس برای اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری در نظر گرفته کامل بپردازد تا این قانون اجرا شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3188.jpg دولت,بودجه,همسان‌سازی,حقوق,بازنشستگان,را,کامل,بپردازد Icana

"مهدی عیسی زاده" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان اینکه طبق قانون تامین اجتماعی مستمری بازنشستگان باید هر سال مطابق با نرخ تورم افزایش داشته باشد گفت: سال گذشته افزایش مستمری بازنشستگان تنها 6 درصد بوده که به هیچ وجه متناسب با نرخ اعلام شده تورم نبود و امسال نیزمستمری بازنشستگان هنوز افزایش نیافته است.

نماینده مردم میاندوآب درمجلس در خصوص اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری گفت:این قانون صراحتا اعلام می کند که حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید با حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری یکسان سازی شود اما باید دید آیا دولت می تواند این قانون را اجرا کند یا خیر؟

وی با بیان اینکه نمایندگان برای اجرای این قانون در بودجه سال 90 ردیفی را مشخص کرده اند تصریح کرد : باید دید آیا این بودجه به طور کامل پرداخت می شود یا خیر چرا که بودجه بسیاری از پروژه های سال گذشته کامل پرداخت نشد.

وی افزود: اگرامسال هم این اتفاق تکرار شود سازمان بازنشستگی مجبور به سرشکن کردن مستمری بازنشستگان و اجرا نکردن قانون همسان سازی حقوق می شود.

عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی وسشتا با بیان اینکه سازمان بازنشستگی منابع مالی را در اختیار دارد  که به دلیل سوء مدیریت در دوره‌های مختلف برای این سازمان  سودده نبوده است گفت:امیدوایم سازمان بازنشستگی با مدیرت درست منابع مالی خود و دولت با پرداخت بودجه در نظر گرفته شده برای این قانون امسال قانون همسان سازی حقوق اجرا شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet