هدر اصلی
1390/02/01 10:10:00
سرویس بین الملل
در پایان اجلاس 124 بین‌المجالس جهانی صورت گرفت:

تصویب طرح ایران درحمایت از حرکت‌های دموکراسی‌خواهی در پاناما

اجلاس ۱۲۴ بین‌المجالس جهانی با تصویب نهایی طرح گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از حرکت‌های دموکراسی‌خواهی خاورمیانه و شمال آفریقا و موفقیت کم سابقه دیپلماسی پارلمانی کشورمان پایان یافت.
تصویب طرح ایران درحمایت از حرکت‌های دموکراسی‌خواهی در پاناما اجلاس 124 بین‌المجالس جهانی با تصویب نهایی طرح گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از حرکت‌های دموکراسی‌خواهی خاورمیانه و شمال آفریقا و موفقیت کم سابقه دیپلماسی پارلمانی کشورمان پایان یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/3344.jpg تصویب,طرح,ایران,درحمایت,از,حرکت‌های,دموکراسی‌خواهی,در,پاناما Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، اجلاس یکصد و بیست و چهارم بین‌المجالس جهانی با تصویب نهایی طرح گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از حرکت‌های دموکراسی‌خواهی خاورمیانه و شمال آفریقا و موفقیت کم سابقه دیپلماسی پارلمانی کشورمان پایان یافت.

در این اجلاس که در "پاناما" برگزار شد نمایندگان مجالس پس از یک هفته بحث و مذاکرات بعضا چالش‌آمیز سرانجام ضمن دفاع از حق تعیین ملت‌های خاورمیانه و شمال آفریقا تاکید کردند که باید مانع مداخله‌ی خارجی در این تحولات شد.

بدین ترتیب پس از چندین سال پرهیز اتحادیه جهانی بین‌المجالس جهت ورود به مباحث سیاسی، تصویب ماده اضطراری پیشنهادهای جمهوری اسلامی یک گام جدی و بی‌سابقه به شمار می‌رفت.

براساس این قطعنامه نمایندگان پارلمان‌های دنیا تصمیم گرفتند که ابتکارات و اقدامات خود را جهت دفاع از حرکت‌های مردمی خاورمیانه و شمال آفریقا در دستور کار یک سال آینده خود قرار دهند. گروه بین المجالس ایران به ریاست "حشمت‌الله فلاحت‌پیشه" رییس و "علی اسلامی‌پناه" نایب رییس، "سیدشریف حسینی" (نماینده ایران در کمیته صلح و امنیت بین‌المللی)، "سیدناصر موسوی" (نماینده ایران در کمیته توسعه پایدار، مالیه و تجارت) و "محمدرضا خباز" (نماینده ایران در کمیته دموکراسی و حقوق بشر اتحادیه بین المجالس) در این اجلاس حضور داشت.

"کاظم جلالی" عضو کمیته حقوق بشر نمایندگان مجالس، "حمیدرضا پشنگ"، "مصطفی ذوالقدر" و "نیره اخوان‌بیطرف" نیز در کمیسیون‌های تخصصی به ایراد سخنرانی پرداختند. سخنرانان اصلی مجمع عمومی از طرف هیات ایرانی نیز فلاحت‌پیشه و اسلامی پناه بودند.

حضور در کمیته نگارش در قطعنامه‌ها، اعلا مواضع مجلس ایران در قبال تحولات روز دنیا و شرکت در تدوین دستور کار فعالیت‌های آینده بویژه براساس ماده‌ی اضطراری پیشنهادی ایران از جمله دیگر فعالیت‌های گروه ایرانی بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet