هدر موبایل
1390/02/01 10:12:00
سرویس بین الملل
ذوالقدر در اجلاس بین‌المجالس جهانی در پاناما:

اتحادیه بین المجالس در جهت تقویت حرکت‌های تحول خواهانه حرکت کند

عضو شورای اجرایی گروه بین المجالس کشورمان با بیان اینکه مردم در کشورهای نوتحول در شمال آفریقا و خاورمیانه عربی قصد ایجاد ناآرامی ندارند، گفت: انقلاب‌ها و نهضت‌های دموکراسی خواهی نوین نیازمند حمایت معنوی است نه مداخله خارجی و اتحادیه بین المجالس باید در زمینه تقویت حرکت‌های تحول خواهانه اخیر فعال و موثر باشد.
اتحادیه بین المجالس در جهت تقویت حرکت‌های تحول خواهانه حرکت کند عضو شورای اجرایی گروه بین المجالس کشورمان با بیان اینکه مردم در کشورهای نوتحول در شمال آفریقا و خاورمیانه عربی قصد ایجاد ناآرامی ندارند، گفت: انقلاب‌ها و نهضت‌های دموکراسی خواهی نوین نیازمند حمایت معنوی است نه مداخله خارجی و اتحادیه بین المجالس باید در زمینه تقویت حرکت‌های تحول خواهانه اخیر فعال و موثر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/3343.jpg اتحادیه,بین,المجالس,در,جهت,تقویت,حرکت‌های,تحول,خواهانه,حرکت,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "سیدمصطفی ذوالقدر" در یکصد و بیست و چهارمین نشست اتحادیه بین‌المجالس در پاناما در میزگردی با حضور نمایندگان مجالس جهان، گفت: مداخله قدرت‌های خارجی، ایجاد پایگاه‌های نظامی و تحمیل جنگ‌های مختلف به دنیا از مصادیق بارز ناآرامی در جهان به ویژه منطقه خاورمیانه است.

وی هم‌چنین تصریح کرد: از سوی دیگر جنبش‌های اصیل انقلابی که طی ماه‌های اخیر در شمال آفریقا و خاورمیانه شاهد آن هستیم، اهدافی مسالمت آمیز داشته و به دنبال دموکراسی واقعی هستند.

ذوالقدر گفت: مردم در کشورهای نوتحول در شمال آفریقا و خاورمیانه عربی قصد ایجاد ناآرامی ندارند و صرفا خواهان تعیین سرنوشت آینده سیاسی و اجتماعی خود هستند.

نماینده مردم بندرعباس با بیان اینکه مستبدین با سیاست‌های سرکوب‌گرایانه خود شرایط ناآرامی را به وجود می‌آورند، تاکید کرد: انقلاب‌ها و نهضت‌های دموکراسی خواهی نوین نیازمند حمایت معنوی است نه مداخله خارجی و اتحادیه بین المجالس باید در زمینه تقویت حرکت‌های تحول خواهانه اخیر فعال و موثر باشد. 

وی گفت: گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد می‌کند که در قالب یک ابتکار دیپلماسی پارلمانی، هیات‌هایی برای این منظور تشکیل شود تا گام‌های عملی از سوی اتحادیه بین‌المجالس برای کمک به مردم تحول خواه مناطق در حال انقلاب برداشته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet