هدر موبایل
1390/02/02 09:58:09
سرویس سیاسی
مصباحی مقدم:

حکام عرب با متهم کردن ایران،‌ راه به جایی نخواهند برد

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس که ایران را به دخالت در امور داخلی ایران متهم کرده بودند، گفت: حکام عرب باید در شیوه عمل خود تجدید نظر کنند؛ زیرا با متهم کردن ایران راه به جایی نخواهند برد.
حکام عرب با متهم کردن ایران،‌ راه به جایی نخواهند برد عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس که ایران را به دخالت در امور داخلی ایران متهم کرده بودند، گفت: حکام عرب باید در شیوه عمل خود تجدید نظر کنند؛ زیرا با متهم کردن ایران راه به جایی نخواهند برد. https://cdn.icana.ir/d/019/475.jpg حکام,عرب,با,متهم,کردن,ایران،‌,راه,به,جایی,نخواهند,برد Icana

"غلام‌رضا مصباحی‌مقدم" درگفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: اعضای شورای همکاری خلیج فارس با صدور بیانیه علیه ایران،‌ دست به فرافکنی زده‎اند. نباید حمایت‎ معنوی ایران از حرکت‎های انقلابی منطقه را به عنوان دخالت کشورمان در امور داخلی کشورهای عربی یاد کرد.

نماینده مردم تهران،‌ ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر، با اشاره به واکنش‌ شایسته مجلس و نمایندگان به اتهام‎هایی که ازسوی کشورهای عربی به ایران وارد می‎شود،‌ گفت: حکام عرب در صورتی که از روی تدبیر عمل کنند، هرگز ایران را متهم به دخالت در امور داخلی نخواهند کرد؛ هرچند نباید فراموش کرد که ایران به دلیل اطمینان از شیوه عمل خود،‌ هیچ هراسی نسبت به این اتهام‎ها نخواهد داشت.

وی با اشاره به الهام‎گیری حرکتهای مردمی خاورمیانه از انقلاب ایران،‌ افزود: حاکمان کشورهای عربی باید با تغییر و اصلاح نظام سیاسی کشورشان در جهت فروکش کردن موج اعتراض‎های مردمی گام بردارند، روشی که گویا به مذاق این حکام خوش نمی‎آید و شیوه عملی معکوس را در پیش گرفته‌اند، روشی که به نتایج مثبت ختم نخواهد شد.

مصباحی مقدم در پایان تصریح کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس همسایگان دائمی ما هستند وآنها نباید فراموش کنند که دولتهایی همچون آمریکا و کشورهای غربی بر حسب شرایط و منافع خود در منطقه حضور پیدا کرده‎اند و در صورت به خطر افتادن منافعشان،‌ به راحتی منطقه را ترک خواهند کرد.

وزرای خارجه 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در پایان نشست یک روزه خود در ریاض که در تاریخ 29 فروردین برگزار شد،  با صدور بیانیه‌ای از جامعه بین‌المللی و شورای امنیت ملل متحد خواستند تا مانع آنچه که "دخالت‌های آشکار و کاشت بذر تفرقه" از سوی ایران در کشورهای عربی منطقه خوانده‌اند‌، شوند.

وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس در این بیانیه نوشته‌اند: ‌"‌اعضای شورای همکاری خلیج فارس هرگونه دخالت خارجی در امور کشورهای خود را رد کرده و از ایران می‌خواهند تا از ادامه تحریکات خود دست بردارد".

پس از شدت گرفتن موج اعتراض‌ها در کشورهای عربی و واکنش ایران به سرکوب مردم بیدفاع و انقلابی این کشورها، ایران  با موضعگیریهای تند سران کشورهای عربی مواجه شد، نکتهای که اتهامهایی همچون جاسوسی، دخالت در امور داخلی کشورها و در آخرین مورد نیز صدور بیانیه علیه ایران از سوی شورای همکاری خلیج فارس  را برای ایران در بر داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet