خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/01 10:18:00
سرویس بین الملل
فلاحت‌پیشه در دیدار با نایب رییس مجلس فلسطین:

دوران مظلومیت فلسطین در عرصه‌های بین‌المللی رو به پایان است

رییس گروه بین‌المجالس ایران در اجلاس ۱۲۴ بین‌المجالس جهانی در دیدار با نایب رییس مجلس فلسطین در اجلاس پاناما با تاکید براینکه انقلاب‌های اخیر فضایی حیاتی برای آرمان فلسطین ایجاد کرده است، گفت: فقط باید مواظب بود که حقوق فلسطینی‌ها تحت‌الشعاع تحولات اخیر قرار نگیرد.
دوران مظلومیت فلسطین در عرصه‌های بین‌المللی رو به پایان است رییس گروه بین‌المجالس ایران در اجلاس 124 بین‌المجالس جهانی در دیدار با نایب رییس مجلس فلسطین در اجلاس پاناما با تاکید براینکه انقلاب‌های اخیر فضایی حیاتی برای آرمان فلسطین ایجاد کرده است، گفت: فقط باید مواظب بود که حقوق فلسطینی‌ها تحت‌الشعاع تحولات اخیر قرار نگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3344.jpg دوران,مظلومیت,فلسطین,در,عرصه‌های,بین‌المللی,رو,به,پایان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "قبا تییر" نایب رییس مجلس ملی فلسطین در دیدار هیات ایرانی گفت: ما امیدواریم روابط بین تشکیلات خودگران و مجلس اسلامی ایران نیز همچون رابطه بین دو ملت بهبود جدی یابد، چون دولت ما برخلاف اعضای شورای همکاری خلیج فارس در هیچ توطئه‌ای علیه ایران مشارکت نکرده و دوست ایران است.

در این دیدار، فلاحت‌پیشه رییس گروه بین‌المجالس ایران نیز با اشاره به تحولات اخیر منطقه گفت: انقلاب‌های اخیر فضایی حیاتی برای آرمان فلسطین ایجاد کرده است، و فقط باید مواظب بود که حقوق فلسطینی‌ها تحت‌الشعاع تحولات اخیر قرار نگیرد.

وی افزود: ‌برخلاف تلاش برخی کشورها برای ایجاد شکاف شیعه و سنی در تحولات منطقه، حمایت ایران از مردم فلسطین نشان می‌دهد که تنها اسلام، حقوق فلسطین و مقابله با تهدید رژیم صهیونیستی برای مسلمانان هدف اصلی ماست.

وی با اشاره به مواضع اخیر سیاست خارجی مصر و برخی ملت‌های عرب گفت: دوران مظلومیت ایران و فلسطین در عرصه‌های بین‌المللی در حال پایان است.

در این دیدار که "نیره اخوان بیطرف"، "مصطفی ذوالقدر" و "سیدناصر موسوی" و "محمدرضا خباز" نیز حضور داشتند، اخوان بیطرف نیز گفت: ما فرزندان اسلام و انقلاب هستیم و بنیان‌گذاران انقلاب ما فرمود کسانی که جهت خوشایندی و همراهی با آمریکا و اسرائیل عمل می‌کنند دوستان ما نیستند و همین علت منطقی اختلاف مواضع ما با تشکیلات خودگران است.

خباز دیگر عضو ایرانی هیات نیز اظهار داشت: رابطه تشکیلات خودگران با رژیم صهیونیستی و ایستادگی ایران بر موضع اصلی خود در قبال حقوق فلسطینی‌ها، عامل اصلی مخالفت ما با سیاست‌های تشکیلات خودگران بود و اکنون تحولات منطقه موید پیروزی راهبرهای جمهوری اسلامی ایران در قبال فلسطین است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet