هدر موبایل
1390/02/01 10:20:00
سرویس بین الملل
فلاحت‌پیشه در دیدار با هیات انگلیسی در اجلاس پاناما:

انگلیس همواره مخالف اهداف جمهوری اسلامی ایران بوده است

رییس شورای اجرایی بین‌المجالس ایران در دیدار با هیات انگلیسی در اجلاس پاناما ضمن انتقاد از سیاست‌های کلی انگلیس در خاورمیانه گفت:‌ انگلیس در تاریخ مناسبات خود با ایران همواره مخالف اهداف ملت ایران حرکت کرده است و این اشتباهات ادامه دارد.
انگلیس همواره مخالف اهداف جمهوری اسلامی ایران بوده است رییس شورای اجرایی بین‌المجالس ایران در دیدار با هیات انگلیسی در اجلاس پاناما ضمن انتقاد از سیاست‌های کلی انگلیس در خاورمیانه گفت:‌ انگلیس در تاریخ مناسبات خود با ایران همواره مخالف اهداف ملت ایران حرکت کرده است و این اشتباهات ادامه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/501.jpg انگلیس,همواره,مخالف,اهداف,جمهوری,اسلامی,ایران,بوده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، روسای هیات‌های نمایندگی ایران و انگلیس در حاشیه اجلاس بین المجالس پاناما با یکدیگر ملاقات کردند.

در این دیدار " حشمت‌الله فلاحت‌پیشه" رییس هیات ایرانی حاضر در این اجلاس ضمن انتقاد از سیاست‌های کلی انگلیس در خاورمیانه گفت:‌ انگلیس در تاریخ مناسبات خود با ایران همواره مخالف اهداف ملت ایران حرکت کرده است و این اشتباهات ادامه دارد.

وی با بیان این‌که شماری از نمایندگان مجلس ایران طرح تجدیدنظر در رابطه با انگلیس را در دستور کار دارند، گفت: انگلیسی‌ها در زمان استعمار به جای آبادی ایران با نفت کشف شده در این کشور به ویرانی آن روی آوردند، در زمان نهضت ملی شدن نفت و 28 مرداد نیز علیه ملت و به سود منافع خود و کودتا حرکت کردند، در انقلاب 1357 با ارتجاع همراه شدند در جنگ تحمیلی در کنار صدام بودند و بعد از این نیز در راس سیاست‌های تحریم قرار گرفتند تا ایران بازسازی نشود و اکنون نیز هدف اصلی شما، ایجاد بی‌ثباتی و تفرقه در ایران است.

رییس شورای اجرایی بین‌المجالس ایران با دفاع از مواضع هسته‌یی کشور گفت: پارلمان ایران در دفاع از حقوق هسته‌یی ایران چهار قانون تصویب کرده است، ولی متاسفانه برخورد دوگانه قدرت‌های غربی هم‌چنان ادامه دارد، در حالی که هیچ کشوری به اندازه ایران مورد بازرسی هسته‌یی قرار نگرفته است.

وی با دفاع از سیاست‌ هسته‌یی کشور گفت: اگر روند دپیلماتیک مورد نظر سه کشور اروپایی را ادامه می‌دادیم اکنون حتی از داشتن چند دستگاه سانتریفیوژ هم محروم بودیم، در حالی که امروز برنامه و فن‌آوری هسته‌یی ایران به صورت خوداتکا در سراسر کشور پراکنده شده و به واقعیتی برگشت‌ناپذیر تبدیل شده است.

در این دیدار "مایک گیپس" رییس هیات پارلمانی انگلیس در پاناما گفت: ایران با پذیرش قطعنامه‌های شورای امنیت می‌تواند به رفع اختلافات کمک کند.

وی ضمن تایید اقدامات سازنده ایران در مقابله با مواد مخدر مدعی شد: انگلیسی‌ها درتولید و ترانزیت مواد مخدر نقشی ندارند.

گیپس گفت:‌به رغم همه اختلافات، انگلیس معتقد است که می‌تواند در منطقه خاورمیانه با ایران رابطه بهتری داشته باشد.

در این دیدار سیدشریف حسینی، مصطفی ذوالقدر و حمیدرضا پشنگ نمایندگان اهواز، بندرعباس و خاش نیز حضور داشتند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet