ایام محرم 1398
1390/02/03 19:20:08
سرویس استان ها
آقائی با انتقاد از عدم حمایت دولت از عشایر و مرزنشینان:

ریشه‌کن شدن معضل قاچاق بدون کمک مرزنشینان تحقق نمی‌یابد

نماینده مردم سلماس با بیان اینکه معضل قاچاق فقط با اقدامات امنیتی رفع نمی‌شود،گفت: یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین راه‌های پیشروی دولت تامین نیاز‌های عشایر و مرزنشینان است.
ریشه‌کن شدن معضل قاچاق بدون کمک مرزنشینان تحقق نمی‌یابد نماینده مردم سلماس با بیان اینکه معضل قاچاق فقط با اقدامات امنیتی رفع نمی‌شود،گفت: یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین راه‌های پیشروی دولت تامین نیاز‌های عشایر و مرزنشینان است. https://cdn.icana.ir/d/019/2517.jpg ریشه‌کن,شدن,معضل,قاچاق,بدون,کمک,مرزنشینان,تحقق,نمی‌یابد Icana

"علی‌اکبر آقائی‌مغانجوقی" درگفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان اینکه ریشه قاچاق در فقر و مشکل معیشتی است، گفت: بیکاری، مشکلات معیشتی و نبود مراکز تجاری پیشرفته از عواملی هستند که می‌توانند گرایش مرزنشینان به سمت قاچاق را سبب شوند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: آذربایجان‌غربی به ویژه سلماس از پتانسیل‌های شایسته‌ای چون مرزهای مشترک و وجود بازارچه‌های مرزی در مناطق مختلف استان برخوردار است.

آقائی در مورد راه حل‌های حل معضل قاچاق افزود: بازارچه‌های مرزی، خلاء موجود در محدوده مرزها را جبران و از خالی شدن حاشیه مرزها جلوگیری می‌کند که این امر خود می‌تواند در بالا بردن ضریب امنیت مرزها و جلوگیری از قاچاق، بسیار موثر باشد.

وی یادآور شد: بازارچه‌های مرزی باید از امکانات پیشرفته‌ای بهره‌مند شوند و دولت و مسئولان استانی برای توسعه این بازارچه‌ها که منبع درآمد خوبی برای مرزنشینان هستند اعتبار مناسبی اختصاص دهند.

آقائی با تشریح اینکه آذربایجان‌غربی حدود یک هزار کیلومتر مرز مشترک با سه کشور ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان دارد، گفت: آذربایجان‌غربی با توجه به ظرفیت‌های موجود توان گسترش رابطه تجاری و اقتصادی با این کشورها را دارد.

رئیس کمیسیون عمران در مجلس، تصریح کرد: با وجود بازارچه‌های مرزی و در نتیجه مبادلات مرزی و صدور محصولات تولیدی از طریق این بازارچه‌ها، نه تنها مشکلات معیشتی مرزنشینان حل می‌شود بلکه سرمایه‌ای نیز برای ورود به عرصه های بزرگ اقتصادی به دست می‌آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet