حلول ماه ربیع الاول
1390/02/03 11:53:28
سرویس فرهنگی
بیژن نوباوه:

حضور در جشنواره‌های بین‌المللی زمینه صدور فرهنگ اسلامی و ایرانی را فراهم می‌کند

نماینده ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما، پتانسیل و توانایی‌های سینمای ایران را برای حضور در عرصه‌های بین المللی مثبت ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: اکران فیلم‌های سینمایی در جشنواره‌های بین‌المللی علاوه بر درآمد‌زایی، زمینه را برای صدور فرهنگ اسلامی و تمدن کهن کشورمان از طریق سینما فراهم می کند.
حضور در جشنواره‌های بین‌المللی زمینه صدور فرهنگ اسلامی و ایرانی را فراهم می‌کند نماینده ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما، پتانسیل و توانایی‌های سینمای ایران را برای حضور در عرصه‌های بین المللی مثبت ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: اکران فیلم‌های سینمایی در جشنواره‌های بین‌المللی علاوه بر درآمد‌زایی، زمینه را برای صدور فرهنگ اسلامی و تمدن کهن کشورمان از طریق سینما فراهم می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/289.jpg حضور,در,جشنواره‌های,بین‌المللی,زمینه,صدور,فرهنگ,اسلامی,و,ایرانی,را,فراهم,می‌کند Icana

"بیژن نوباوه وطن" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با بیان اینکه فیلم‌های ایرانی به لحاظ ساختاری و محتوایی بسیار غنی هستند، گفت: من شاهد استقبال عمومی و بالای مردم کشور‌های دیگر از فیلم‌های درجه دو و سه سینمای ایران در هفته‌های فیلم بوده‌ام.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی پتانسیل سینمای ایران را برای عرضه فیلم در عرصه بین المللی بالا توصیف و تصریح کرد: ضعف مدیریت اکران فیلم‌های سینمایی در عرصه بین المللی، توانمندی‌های سینما را تحت الشعاع قرار داده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اکران فیلم‌های سینمایی ایرانی در عرصه بین‌المللی به لحاظ اقتصادی هم مزایای مالی زیادی برای سینمای ایران دارد، تاکید کرد: اکران فیلم‌های سینمایی در جشنواره‌های بین‌المللی علاوه بر درآمد‌زایی، زمینه را برای صدور فرهنگ اسلامی و تمدن کهن کشورمان از طریق سینما فراهم می کند.

عضو کارگروه تنظیم قانون جامع صدا وسیما در مجلس با انتقاد از فقدان مدیریت مستقل و کارآمد در بین دستگاه های متولی عرصه فرهنگ  تاکید کرد: کشورهای مختلفی از جمله اندونزی و چین خواهان دریافت سریال‌های ایرانی و پخش آن در تلویزیون کشورشان هستند ولی همتی برای مدیریت این موضوع در حال حاضر وجود ندارد.

نوباوه تاکید کرد: ارائه فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی کشور در عرصه بین المللی، فرهنگ غنی ایرانیان را در دنیا به نمایش می‌گذارد و در تثبیت جایگاه سینمای ایران در عرصه بین الملل به عنوان قطب فرهنگی فیلم سازی موثر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet