هدر موبایل
1390/02/02 13:57:57
سرویس فرهنگی

نیشابور گنجینه‌ای مملو از جواهر ناب فرهنگ و ادب است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه همزمان با سال جهاد اقتصادی وظیفه مسوولین و نهادهای اجرایی کشور در تدوین و اجرای برنامه‌های مختلف به خصوص عرصه فرهنگ و هنر دو چندان است، گفت: پیوند بین اقتصاد و فرهنگ باید در قالب اقتصاد فرهنگی بیان شود.
نیشابور گنجینه‌ای مملو از جواهر ناب فرهنگ و ادب است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه همزمان با سال جهاد اقتصادی وظیفه مسوولین و نهادهای اجرایی کشور در تدوین و اجرای برنامه‌های مختلف به خصوص عرصه فرهنگ و هنر دو چندان است، گفت: پیوند بین اقتصاد و فرهنگ باید در قالب اقتصاد فرهنگی بیان شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2815.jpg نیشابور,گنجینه‌ای,مملو,از,جواهر,ناب,فرهنگ,و,ادب,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "سیدعلی حسینی" با تاکید بر حفظ و پاسداشت مفاخر فرهنگی کشور، اظهار داشت: در حوزه پاسداشت مفاخر فرهنگی، دو روز از پنج روز ملی کشور متعلق به مفاخر نیشابور یعنی عطار و خیام است که این دو باعث مباهات ایرانیان بلکه جهان هستند.

نماینده نیشابور افزود: پاسداشت مفاخر در اصل بزرگداشت ارزشهای تاریخی و فرهنگی کهن ایران اسلامی است که باید در حفظ این هویت فرهنگی ملت سخت کوش بود که آن نیز در گرو پرداختن به افتخارات گذشته و اشاعه و توسعه آن است که باید در قالب نوآوری و شکوفایی هر چه بیشتر به جهانیان ارایه شود.

وی گفت: عمق علم و دانش و عرفان مفاخر نیشابور آنقدر عمیق و پرمحتواست که هر سال میتوان به گوشه ای از این دریای ژرف پرداخت و مضامین نویی را از آن به جامعه تشنه معارف ناب و پرمایه ارایه کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: باید به این نکته مهم اذعان کرد که مفاخر نیشابور به عطار و خیام ختم نمیشود بلکه براساس ادعای تمامی صاحب نظران و مورخان، صدها تن از مفاخر جهان در حوزه های علمی ، فرهنگی ، ادبی و... در خاک فرهنگ پرور نیشابور خفته اند که پرداختن به هر کدام از این شخصیتها علاوه بر سیراب کردن آبشخورهای فرهنگی میتواند مبنای مناسبی برای توسعه نیشابور بزرگ باشد.

حسینی با اشاره به سال جهاد اقتصادی در خصوص پیوند دادن مقوله فرهنگ به اقتصاد خاطر نشان کرد: پیوند این دو در قالب اقتصاد فرهنگی بیان می شود که باید برای پویایی عرصه فرهنگ و پاسداشت مفاخر این دو به هم گره بخورند که به عنوان مثال در کشور ترکیه امروزه با برگزاری جشنواره سالیانه مولوی و حاج بکتاش ولی که مفاخر متعلق به ایران و به خصوص نیشابور هستند سالیانه میلیاردها دلار نصیب مردم خود در زمینه برنامه خدمات شهری ، تبلیغاتی ، مبلمان شهری و... می کنند.

وی گفت: این در حالی است که در نیشابور کمتر کسی از مفاخر آرمیده در این خاک با خبر است و این وظیفه خطیر کلیه مسوولین ، اساتید ، ادیبان و صاحب نظران است که هر چه بیشتر تشنگان معارف مفاخر ایران زمین را از این گنجینه گهربار سیراب کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet