ایام محرم 1398
1390/02/03 07:42:00
سرویس استان ها
جباری با انتقاد از اجرایی نشدن پروژه‌های آب‌رسانی در هرمزگان:

استان هرمزگان با معضل کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند

نماینده مردم بندر لنگه، بستک و پارسیان در مجلس با بیان اینکه مهم‌ترین معضل فعلی استان کمبود‌ آب شرب است، گفت: دولت باید هرچه سریع‌تر پروژه‌های ناتمام آب‌رسانی را به اتمام برساند.
استان هرمزگان با معضل کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند نماینده مردم بندر لنگه، بستک و پارسیان در مجلس با بیان اینکه مهم‌ترین معضل فعلی استان کمبود‌ آب شرب است، گفت: دولت باید هرچه سریع‌تر پروژه‌های ناتمام آب‌رسانی را به اتمام برساند. https://cdn.icana.ir/d/019/3274.jpg استان,هرمزگان,با,معضل,کم‌آبی,دست,و,پنجه,نرم,می‌کند Icana

"احمد جباری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: در سال‌هایی که کشور دچار خشکسالی می‌شود، مناطق جنوبی کشور بیش از سایر نقاط دیگر با پدیده کاهش نزولات جوی مواجه بوده و اثر آنی خود را به صورت بحران‌های کم آبی نه تنها در مناطق کشاورزی و دامداری بلکه در شهرها نیز نمایان می‌کند.

نماینده مردم بندر‌لنگه، بستک و پارسیان، افزود: کشور ما دارای اقلیمی خشک تا نیمه خشک، با متوسط بارندگی سالیانه 240-220 میلیمتر است که تقریباً یک سوم متوسط بارندگی خشکی‌ها و کمتر از یک سوم بارندگی متوسط کره زمین را دارا است.

وی در مورد پروژه‌های انتقال آب به استان هرمزگان، افزود: یکی از بزرگ‌ترین پروژه‎های استان انتقال آب از سد کوثر به منطقه با اعتباری بالغ ‌بر پانصد میلیارد تومان است که متاسفانه تا الان این پروژه به اتمام نرسیده است.

جباری اظهار داشت: روستاییان ما به شدت با مشکل کم‌آبی روبرو هستند این مشکل به‌گونه‌ای است که بیشتر روستاهای استان توسط تانکر‌های آب تغذیه می‌شوند.

نماینده بندر لنگه در مورد راه‌حل‌های از بین بردن مشکل کم‌آبی استان، افزود: یکی از راه‌های برطرف کردن معضل کم‌آبی، انتقال آب از دریای خلیج فارس به شهر‌ها و روستا‌های کم‌آب است که هم مقرون به‌صرفه است  و هم بسیار سریع احداث می‌شود.

عضو کمیسیون عمران در مجلس، افزود: مسئله اساسی این است که مسئولان کشورما برای برنامه ریزی منابع آبی خود یک برنامه استراتژیک ندارند، هر گاه آب کم می‌شود تصمیم می‌گیرند یک پروژه جدید بزنند ولی در میانه پروژه از ادامه آن انصراف می‌دهند.

میزان بارندگی درسال زراعی 90-89 (از اول مهر تا 14 بهمن ماه جاری) در هرمزگان بیش از 518 میلیمتر بوده که در بین آن‌ها شهرستان‌های رودان با 6/166 میلیمتر بارندگی، پارسیان 3/152 میلیمتر و حاجی آباد با 5/127 میلیمتر پس از میناب بترتیب بیشترین میزان بارندگی را داشته‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet