شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/02/02 15:24:32
سرویس اجتماعی
حیدری دستنایی با اشاره به تبدیل آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به دانشگاه در لایحه بودجه 90

دانشگاه فنی و حرفه‌ای؛ حلقه‌ای تکاملی برای دانش آموزان هنرستان‌ها باشد

سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای باید حلقه‌ای تکاملی برای دانش آموزان هنرستان باشد، تاکید کرد:دانشگاه فنی حرفه ای در پذیرش دانشجو باید دانش آموزان فنی حرفه ای را در اولویت قرار دهد و حتی اگر می تواند دانشجویان خود را ۱۰۰درصد از این دانش آموزان بپذیرد.
دانشگاه فنی و حرفه‌ای؛ حلقه‌ای تکاملی برای دانش آموزان هنرستان‌ها باشد سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای باید حلقه‌ای تکاملی برای دانش آموزان هنرستان باشد، تاکید کرد:دانشگاه فنی حرفه ای در پذیرش دانشجو باید دانش آموزان فنی حرفه ای را در اولویت قرار دهد و حتی اگر می تواند دانشجویان خود را 100درصد از این دانش آموزان بپذیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2471.jpg دانشگاه,فنی,و,حرفه‌ای؛,حلقه‌ای,تکاملی,برای,دانش,آموزان,هنرستان‌ها,باشد Icana

"نورالله حیدری دستنایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) درارزیابی خود از مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص تبدیل آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به دانشگاه و اداره آن زیر نظر وزارت علوم گفت: ظاهرا مفهوم این امر ارتقاء وضعیت آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای است اما چون مجریان ممکن است تفاسیر مختلفی از این مصوبه داشته باشند قانون‌گذار باید با تدبیر خود مانع انحراف هدف اصلی مصوبه شود.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس با بیان اینکه این آموزشکده ها درحال حاظر عملکردی مثبت و مفید دارند، گفت:جذب فارغ تحصیلان این آموزشکده ها در بازار کار بسیار بالاتر از دانشگاه های دیگر است و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ما باید این گونه موسسات را حفظ کنیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس تاکید کرد: این مصوبه را در صورتی مفید می دانم که رویکرد دانشگاه فنی و حرفه ای مهارت محوری باشد نه مدرک محوری.

حیدری دستنایی تصریح کرد: باید وضعیت نیروی انسانی این آموزشکده ها مشخص شود وزارت علوم باید علاوه بر آنکه اعضای هیت علمی این آموزشکده ها را می پذیرد نیروهای دیگر که عضو هئیت علمی نیستند را بپذیرد.

وی با بیان اینکه زمینه ارتقاء تحصیلی در این دانشگاه باید فراهم شود اظهار داشت: مقاطع تحصیلی در این دانشگاه نباید در کاردانی و کارشناسی منحصر شود، وزارت علوم تصور نکند چون این دانشگاه باید مهارتی باشد برای آن سقف تعیین کند.

عضو فراکسیون خط امام (ره)مجلس تاکید کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای باید حلقه‌ای تکاملی برای دانش آموزان هنرستان باشد.

حیدری دستنایی افزود: وزارت علوم نگوید که کاری با آموزش و پرورش ندارد و هرکس می خواهد می تواند وارد این دانشگاه شود، دانشگاه فنی حرفه ای در پذیرش دانشجو باید دانش آموزان فنی حرفه ای را در اولویت قرار دهد و حتی اگر می تواند دانشجویان خود را 100درصد از این دانش آموزان بپذیرد.

وی در پایان اظهار داشت: اگر وزارت علوم این موارد را در تشکیل دانشگاه فنی و حرفه ای رعایت کند به نظر من این مصوبه می تواند موجب ارتقاء وضعیت آموزشکده های فنی و حرفه ای شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet