شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/02/02 15:34:02
سرویس سیاسی
مرکز پژوهش‎ها اعلام کرد:

رشد 366 درصدی بودجه وزارت کشور در لایحه بودجه 90

مرکز پژوهش‎های مجلس شورای اسلامی در گزارشی از افزایش ۳۶۶ درصدی اعتبارات وزارت کشور در لایحه بودجه سال ۹۰ نسبت به سال گذشته خبر داد.
رشد 366 درصدی بودجه وزارت کشور در لایحه بودجه 90 مرکز پژوهش‎های مجلس شورای اسلامی در گزارشی از افزایش 366 درصدی اعتبارات وزارت کشور در لایحه بودجه سال 90 نسبت به سال گذشته خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/710.jpg رشد,366,درصدی,بودجه,وزارت,کشور,,در,لایحه,بودجه,90 Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهشها، دفتر مطالعات سیاسی این مرکز در رابطه با دلایل رشد لایحه بودجه وزارت کشور در سال جاری،‌ گفت: دلیل اصلی این رشد آن است که در سال گذشته بودجه 8 شهرداری شهرهای کشور دارای ردیف مستقل بوده اما امسال اعتبارات آنها ذیل وزارت کشور آمده است، لذا اگر بخواهیم رشد اعتبارات وزارت کشور فارغ از شهرداری‌ها را محاسبه کنیم این رشد معادل 10 درصد خواهد بود.

افزایش 6/169 درصدی اعتبارات سازمان ثبت احوال کشور در سال آینده از دیگر نکاتی بود که در این گزارش به آن اشاره شده بود.

با توجه به این گزارش، در لایحه بودچه سال 90، بودجه سازمان امور شهرداری‌ها در اکثر محورها  شاهد هیچ رشدی نخواهد بود،‌ در حالی که اجرای طرح‌های مدیریت روستایی و شهری مستلزم توجه بیشتر به این بخش است.

این گزارش در بخش پایانی  با اشاره به بخش مأموریت‎ها و وظایف وزارت کشور،‌ می‎افزاید: رسیدگی به امور تشکل‌ها و احزاب و گروه‌های سیاسی در حیطه عمل این وزارتخانه قرار دارد اما در لایحه بودجه سال 1390 همانند سال 1389، کمک به احزاب و گروه‌های سیاسی حذف شده که شایسته است وزارت کشور در برنامه خود بودجه‌ای مشخص را برای تثبیت و نهادینه‌سازی احزاب در نظر بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet