حلول ماه ربیع الاول
1390/02/02 16:16:40
سرویس اقتصادی
رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات:

60میلیارد نخ سیگاری که سلامت و اقتصاد کشور را دود می‌کند

رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات با بیان این که سالانه ۶۰ میلیون نخ سیگار در کشور مصرف می شود، گفت: وارد کردن سیگار قاچاق به کشور تهدیدی برای اقتصاد کشور است.
60میلیارد نخ سیگاری که سلامت و اقتصاد کشور را دود می‌کند رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات با بیان این که سالانه 60 میلیون نخ سیگار در کشور مصرف می شود، گفت: وارد کردن سیگار قاچاق به کشور تهدیدی برای اقتصاد کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/3606.jpg 60میلیارد,نخ,سیگاری,که,سلامت,و,اقتصاد,کشور,را,دود,می‌کند Icana

"اکبر رنجبرزاده" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که در کشور سالانه 60 میلیارد نخ سیگار مصرف می‌شود، اظهار کرد: از این مقدار مصر حدود 40 میلیون نخ سیگار در داخل تولید می‌شود یا دولت به صورت رسمی از کشورهای دیگر وارد می‌کند.

نماینده مردم اسد آباد در مجلس شورای اسلامی درباره حجم قاچاق سیگار به داخل کشور گفت: سالانه حدود 20 میلیارد نخ سیگار به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شود.

وی ادامه داد: با اقدام‌های مناسب شرکت دخانیات برای کاهش حجم سیگار قاچاق، در ماه‌های اخیر شاهد کم شدن سیگار قاچاق در کشور هستیم.

اکبرزاده با بیان این که وارد کردن سیگار قاچاق به کشور باعث خارج شدن ارز از کشور می‌شود، اظهار کرد: وارد کردن سیگار قاچاق به کشور تهدیدی برای اقتصاد کشور است.

 

قاچاق سیگار افزایش مصرف را به همراه دارد

وی با بیان این که شرکت‌های خارجی که سیگار خود را به صورت قاچاق وارد کشور می‌کنند با تبلیغ‌های گسترده خود مصرف سیگار در کشور را افزایش می‌دهند، تصریح کرد: این موضوع هم سلامت مردم را تهدید می‌کند و هم هزینه‌های مردم را برای درمان بیماری‌ها افزایش می‌دهد.

اکبرزاده افزود: برای کاهش حجم سیگار قاچاق در کشور باید فرهنگ‌سازی نمود و با آموزش‌های لازم مردم را آگاه کنیم.

 

برای مبارزه با قاچاق سیگار هزینه شود

وی درباره راهکارهای دیگر کاهش حجم قاچاق سیگار در کشور اظهار کرد: باید با مدیریت مناسب و افزایش هزینه‌ها در این زمینه از قاچاق سیگار به کشور جلوگیری کنیم.

رئیس فراکسیون مبازره با دخانیات با یادآوری این که وزارت بازرگانی با وزارت صنایع و معادن ادغام شده است، گفت: وزارت‌خانه جدید باید با قانون مناسب از ورود سیگار به صورت قاچاق جلوگیری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet