ایام محرم 1398
1390/02/02 16:00:05
سرویس سیاسی
امامی کاشانی:

در نظام جمهوری اسلامی همه مطیع ولی‌امر هستند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بحث‌های اخیر در مورد وزیر اطلاعات گفت: در نظام جمهوری اسلامی اگر ولی امر نظری بدهند، همه مطیع هستند.
در نظام جمهوری اسلامی همه مطیع ولی‌امر هستند امام جمعه موقت تهران با اشاره به بحث‌های اخیر در مورد وزیر اطلاعات گفت: در نظام جمهوری اسلامی اگر ولی امر نظری بدهند، همه مطیع هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/828.jpg در,نظام,جمهوری,اسلامی,همه,مطیع,ولی‌امر,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، به نقل از خبرگزاری ایسنا، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: همه ارکان نظام، شرعا، قانونا و اخلاقا مطیع رهبری هستند و الان هم آقای رییس‌جمهور مطیع است.

وی با اشاره به برخی حرف و حدیث‌های پیش آمده درباره رفتن و ماندن حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات اظهار کرد: یکی از مسائلی که متاسفانه امروز خوراک بیگانگان شده، مساله وزارت اطلاعات است چرا که نگاه بیگانگان همواره به این کشور بوده و منتظرند که در نظام جمهوری اسلامی ایران مساله‌ای پیش بیاید تا فورا به نفع خود تحلیل کنند.

امامی کاشانی یادآور شد: طی روزهای گذشته آقای رییس‌جمهور وزیر اطلاعات را کنار گذاشتند ولی رهبر معظم انقلاب دستور فرمودند که به کارتان ادامه دهید آن وقت رسانه‌ها این مساله را تبدیل به خوراک کردند و سر و صدای زیادی به راه انداختند و می‌گویند در درون نظام درگیری و اختلاف است، ولی اینها از نظام و افراد نظام خبر ندارند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به این‌که سی و چند سال از نظام جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد، خاطرنشان کرد: من حدودا 18 سال در شورای نگهبان بودم و چند بار این ماجرا رخ داد که بنده و دوستان شورای نگهبان مثلا راجع به انتخابات تهران صحبت می‌کردیم و در همین حین با خبر می‌شدیم که رادیو اعلام کرده است که امام(ره) انتخابات را تایید کرده‌اند و ما هم این مساله را اطاعت می‌کردیم. در بقیه مسائل نیز ما می‌گفتیم حرف امام است و در مسائل فقهی نیز باید فتوای امام را در نظر گرفت. نظام ما چنین است و امام خمینی هم وقتی چنین تذکراتی را به دیگران می‌دادند همه می‌گفتند ما شاگرد و مطیع هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: البته نظام روی قوانین خود سیر می‌کند، ولی در جایی ولی امر چیزی را مصلحت می‌دانند و اقدامی می‌کنند ولی این اقدام‌ها که این همه سر و صدا نمی‌خواهد. اختلاف درون نظام است یعنی چه؟ بعد هم این سر و صداها به سایت‌ها می‌آید، سپس به داخل کشور می‌کشانند و بعد هم در داخل کشور همین حرف را می‌گویند. در حالی که رییس‌جمهور مطیع و فعال است و البته مردم و کشور ما، هم قدردان هستند و هم انتظار دارند، که قدردانی آن‌ها به جاست و انتظار آنها نیز به حق است.

امامی کاشانی خطاب به بیگانگان گفت: من این مسائل را برای شما بیگانگان مطرح می‌کنم تا بفهمید نظام جمهوری اسلامی ایران یعنی چه. مثل خیلی از مواقعی که شما بیگانگان به فکر بودید تا چیزی از این کشور عایدتان شود ولی در آخر دزد با دست خالی برگشته است، اکنون نیز با دست خالی برخواهید گشت.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به نامگذاری امسال به نام جهاد اقتصادی اشاره کرد و گفت: انسان باید خودش کار خودش را انجام دهد و کار باید جدی گرفته شود. جهاد در راه کار یعنی تلاش از یک سو و قداست آن تلاش از سوی دیگر که این می‌تواند کار را با ارزش کند.

وی با بیان این‌که جامعه ما هم از جهت جهاد و هم از نظر اقتصاد بیمار است، افزود: این خیلی بد است که فردی در تلویزیون می‌گوید من چقدر سکه خریدم و بعد از اینکه دولت سکه وارد بازار کرد و ارزان شد من ضرر کردم. این دلالی‌ها درست نیست چرا که پول باید در راه تولید و در خدمت جامعه باشد و برای انسان برکت بیاورد. هر پولی که آرامش آور نیست. بلکه تولید، ایجاد سرمایه و ایجاد کار برای جوان‌هاست که بسیار ارزش دارد و همه این کارها با جهاد عملی می‌شود.

امامی‌کاشانی با بیان این‌که وارث تمام اموال دنیا همه بشر هستند، تصریح کرد: ما وارث منابع این کشور و اقتصاد درست هستیم ولی شرط ارث بردن این است که انسان از آن ارث به درستی استفاده کند. باید با این فرهنگ در کشور ما مقابله شود که اگر کسی تولید می‌کند بگویند فلانی کارخانه‌دار، سرمایه‌دار و چنین و چنان است. سرمایه جاری است و همه لب‌تشنگان، گل‌ها و گیاهان در مسیر این چشمه می‌نوشند و دعا می‌کنند.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه‌های این هفته به جنبش‌های کشورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: جنبش‌های شکل گرفته در کشورهای اسلامی از اساس و ذات است به این معنی که مردم ذاتا حرکت کرده‌اند نه این‌که صرفا یک گروه در حرکت باشد. در نتیجه این جنبش‌ها خاموش‌شدنی نیست و با کشتار هم نمی‌توان آن را آرام کرد.

وی با بیان این‌که این جنبش‌ها یک پرچم و محور دارد که محور آن مسلمان بودن و پرچم محمد رسول‌الله(ص) است، اظهار کرد: متاسفانه می‌بینیم که دنیای غرب و استکبار از این کشتارها حمایت می‌کنند. فردی از امام صادق(ع) پرسید که چرا غیبت فرزند شما مهدی(عج) آن‌قدر طولانی می‌شود که ایشان فرمودند "برای این‌که کذب و دروغ آن‌هایی که می‌گویند ما حامی هستیم و اصلاح می‌کنیم به تمام مردم دنیا ثابت شود."

امامی‌کاشانی با انتقاد از بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس گفت: متاسفانه عملکرد مجامع بین‌المللی از جمله شورای همکاری خلیج فارس را می‌بینیم که چطور بیانیه می‌دهند. خطاب به آن‌ها می‌گویم که شما مسلمان هستید پس چرا به جای آن‌که از مردم بحرین که همه آن‌ها را می‌کشند حمایت کنید چنین حرف‌هایی می‌زنید؟ آنقدر آدم نوکر، ذلیل و پست؟

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: این شعار سیدالشهداء را امروز باید تکرار کرد که اگر دین ندارید، آزاده باشید. چطور می‌توانید مقابل دنیا این حرف‌ها را بزنید. این چقدر سقوط انسانیت است؟ واقعا انسانیت در این عصر سقوط کرده است.

وی در ادامه با تبریک 29 فروردین روز ارتش و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی اظهار کرد: ما برای ارتش نظام جمهوری اسلامی ایران و برادران ارتشی و نیروهای مسلح کشورمان دعا می‌کنیم. ملت ما حامی آن‌هاست و در طول نظام افتخارات زیادی آفریدند. امروز نیز ارتش و نیروهای مسلح کشور ما از نظر تکنولوژی، تکنیک و ابعاد دیگر مقتدر است و در منطقه حرف اول را می‌زند و همواره به این مساله توجه دارند که دنیا باید در امنیت و عدالت باشد.

امامی‌کاشانی با اشاره به برخی سخنان تهدیدآمیز اخیر که علیه ایران مطرح شده است، گفت: کسانی گهگاه تهدید می‌کنند و حرف‌های یاوه‌ای برای خود می‌زنند که هر کس این حرف‌ها را می‌شنود آن‌ها را مسخره می‌کند که در مقابل چنین قدرتی چه تهدیدات و حرف‌هایی را مطرح می‌کنند. ببینید نوکری برای بیگانه تا چه حد است.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته با تاکید بر این‌که مطالبی که درباره اسلام و مسائل مربوط به‌ آن مطرح می‌شود باید محکم باشد، تصریح کرد: انتظار امام عصر(عج) یعنی عمل صالح، انتظار امام زمان(عج) به علاقه، هوا و هوس یا مقام، میز، پست و اداره نیست چرا که اگر انسان به خودش نگاه کند به جایی نمی‌رسد.

وی همچنین با ولایت و به همراه ولایت بودن را نه در ظاهر بلکه در عمل و در باطن دانست و تاکید کرد: با ولایت بودن تنها با اسم نیست بلکه با تقوا است. با ولایت وقتی می‌توان مرتبط شد که عمل آدم عمل صالح باشد. با عمل صالح باید با ولایت مرتبط شد چراکه گناه انسان را به زمین می‌کوبد و حرکت درست زمانی است که گناه نباشد.

به گزارش ایسنا، امامی‌کاشانی در پایان خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به قرار داشتن در آستانه سالگرد درگذشت آیت‌الله بهجت، یاد و خاطره وی را گرامی داشت.

به گزارش ایسنا، نمازگزاران تهرانی پس از اقامه نماز جمعه، در اعتراض به کشتار مردم آزادی‌خواه منطقه راهپیمایی کرده و با سردادن شعارهایی این جنایات را محکوم کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet