هدر موبایل
1390/02/02 14:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غفوری‌فرد:‏

ساخت یک نیروگاه از صفر با صرفه‌تر از اتمام نیروگاه بوشهر است‏‎ ‎

رئیس کمیته ویژه بررسی علل تاخیر نیروگاه بوشهر تاکید کرد: از آنجا که سناریوی تحویل نیروگاه بوشهر هر سال در حال تکرار است ‏به نظر می رسد ساخت یک نیروگاه از صفر، سریع تر و کم هزینه تر خواهد بود‏‎. ‎
ساخت یک نیروگاه از صفر با صرفه‌تر از اتمام نیروگاه بوشهر است‏‎ ‎ رئیس کمیته ویژه بررسی علل تاخیر نیروگاه بوشهر تاکید کرد: از آنجا که سناریوی تحویل نیروگاه بوشهر هر سال در حال تکرار است ‏به نظر می رسد ساخت یک نیروگاه از صفر، سریع تر و کم هزینه تر خواهد بود‏‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/2577.jpg ساخت,یک,نیروگاه,از,صفر,با,صرفه‌تر,از,اتمام,نیروگاه,بوشهر,است‏‎,‎ Icana

حسن غفوری فرد در گفتگو با مهر در خصوص عملکرد کمیته ویژه بررسی علل تاخیر احداث نیروگاه بوشهر گفت: متاسفانه هر سال شاهدیم که وعده تحویل این نیروگاه به سال آینده موکول می شود و همواره صحبت از اشکالات فنی است.

وی گفت: سئوال اصلی ما این است آیا با وجود این همه اشکال و صرف هزینه و طی زمان طولانی، احداث این نیروگاه با این وضعیت به صلاح بوده است یا نه؟

غفوری فرد گفت: من همچنان معتقدم ساخت یک نیروگاه از صفر، سریعتر و کم هزینه تر می‌شد.

وی تاکید کرد: ما می توانستیم قرارداد جدیدی با روسیه یا چین ببندیم، مطمئنا در این صورت ساخت یک نیروگاه جدید سریعتر پیش می رفت.

رئیس کمیته ویژه بررسی علل تاخیر نیروگاه بوشهر به جلسه اعضای این کمیته با رئیس سازمان انرژی اتمی اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته جلسه ای با آقای عباسی داشتیم و قرار شد ایشان پاسخگوی سئوالات ما باشند که هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.

وی یادآور شد: بعد از بررسی بودجه 90 اعضای این کمیته بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر خواهند داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet