خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/02 12:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ملک محمدی:‏

سیاست آینده اصولگرایان در انتخابات آتی تداوم اصولگرایی است ‏

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این‌که «اصولگرایان در اصل تبعیت از ولایت فقیه و حمایت از نظام، متحد هستند» ‏گفت: سیاست آینده این جریان در انتخابات مجلس نهم تداوم اصولگرایی است‎. ‎
سیاست آینده اصولگرایان در انتخابات آتی تداوم اصولگرایی است ‏ یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این‌که «اصولگرایان در اصل تبعیت از ولایت فقیه و حمایت از نظام، متحد هستند» ‏گفت: سیاست آینده این جریان در انتخابات مجلس نهم تداوم اصولگرایی است‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/2778.jpg سیاست,آینده,اصولگرایان,در,انتخابات,آتی,تداوم,اصولگرایی,است,‏ Icana

حسن ملک‌ محمدی در گفت‌وگو با ایسنا در عین حال با بیان این‌که « اصولگرایان در بعضی مسائل فرعی و مناقشات سیاسی، اختلاف سلیقه دارند» افزود: گاهی این اختلاف سلیقه‌ها جلوه اختلافات اصولی پیدا می‌کند، این در حالی است که در اصل تبعیت از ولایت فقیه، تمکین از قانون و قانون‌گرایی و اصل دفاع از نظام جمهوری اسلامی اصولگرایان و حتی گروه‌هایی از اصلاح طلبان، با هم اتفاق نظر دارند.

وی ادامه داد: در مسایل سیاسی طبیعی است که اختلاف نظر باشد و در برخی مواقع این اختلاف نظر بروز و ظهور بیشتری پیدا می‌کند،اما این اختلافات نباید شکل مناقشه بگیرد بلکه باید از هرگونه افراط و تفریط جلوگیری شود.

وی گفت: با توجه به این‌که هر روز شرایط جدیدی پیش می‌آید و همچنین با توجه به پیشرفت فکری و علمی جامعه، باید در مسائل سیاسی از تضارب افکار و اندیشه‌ و تبادل نظر برای یافتن شیوه‌های نو و رسیدن به نتایج مطلوب استفاده کنیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این‌که «جریان اصولگرایی به چندین جریان تقسیم شده‌اند» گفت: همه اصولگرا هستند اما برخی اصولگرایان تندرو و برخی کندرو هستند و بعضی اصولگرایان نیز موسمی هستند که در یک مقاطعی اصولگرایی‌شان گل می‌کند که این‌گونه اصولگرایی مورد تایید نیست.

وی در ادامه اصولگرایی را «انتخاب صراط مستقیم انقلاب و سرمشق قراردادن منویات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری» دانست و افزود: پایبندی به اصول و ارزش‌ها نیز باید به صورت عملی در همین راستا شکل بگیرد.

وی با پسندیده خواندن ایجاد ائتلاف در این جریان گفت: هر قدر گروه‌ها از نظر مواضع به یک دیگر نزدیک شوند، قطعا بهتر به اهداف سیاسی خود می‌رسند؛ لذا به نظرم در ماه‌های آینده شاهد بروز تشکل‌های جدید و ائتلاف ارکان و گروه‌های فعال اصولگرایی خواهیم بود.

ملک‌محمدی با اشاره به «بسیج تمامی توان دشمنان و منافقان برای اخلال در انتخابات مجلس نهم» افزود: این‌ها برای جبران شکست‌های گذشته تمامی توان خود را به کار می‌گیرند.

و‌ی با تاکید بر «اشتراکات فکری و مواضع سیاسی مشترک گروه‌های اصولگرایی» گفت: این‌ها باید همه در موضع واحد قرار بگیرند تا سیاست آینده جریان اصولگرایی که سیاست تداوم اصولگرایی است را تداوم ببخشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet