انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/02 14:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون بهداشت و درمان:‏

پوشش بیمه‌ای موجود مشکلی از زوج‌های نابارور را حل نمی‌کند ‏

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر «لزوم تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفتن هزینه‌های درمان ‏ناباروری» گفت: آن‌چه هم‌اکنون توسط بیمه تحت پوشش قرار گرفته هیچ مشکلی از زوج‌های نابارور حل نمی‌کند‎. ‎
پوشش بیمه‌ای موجود مشکلی از زوج‌های نابارور را حل نمی‌کند ‏ رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر «لزوم تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفتن هزینه‌های درمان ‏ناباروری» گفت: آن‌چه هم‌اکنون توسط بیمه تحت پوشش قرار گرفته هیچ مشکلی از زوج‌های نابارور حل نمی‌کند‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/1057.jpg پوشش,بیمه‌ای,موجود,مشکلی,از,زوج‌های,نابارور,را,حل,نمی‌کند,‏ Icana

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با ایسنا درباره پوشش بیمه‌ای هزینه‌های درمان ناباوری تصریح کرد: تنها موارد سهل و ساده‌ای که خود بیماران هم مشکلی برای پرداخت آن نداشتند مورد قبول واقع شده است اما پوشش بیمه‌ای هزینه‌های کارهای فوق‌ تخصصی و تامین داروهای گران‌قیمت درمان ناباروری مورد قبول بیمه‌ واقع نشده است.

وی با اعتقاد بر این‌که «مصوبه مذکور مشکل زوج‌های نابارور را حل نمی‌کند» خاطرنشان کرد: رییس‌جمهور سال گذشته به بیمه‌ها دستور دادند که برای رفع مشکل هزینه‌های درمان ناباوری اقدام کنند اما آن‌ها به کمبود منابع مالی استناد می‌کنند.

وی «تحت پوشش بیمه قرار گرفتن هزینه‌های درمان ناباروری را از ضروریات امروز کشور در حوزه بهداشت و درمان» دانست و تاکید کرد: 10 درصدی که در برنامه پنجم مقرر شد از درآمدهای حاصل از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها به حوزه بهداشت و درمان اختصاص پیدا کند به منظور رفع مشکلات بیماری‌های صعب‌العلاج، بیماری‌های سرطانی، MS و ناباروری است که در صورت عدم تحقق خیلی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان حل نمی‌شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان افزود: این در حالیست که بر اساس آخرین تغییرات کمیسیون تلفیق اختصاص دو هزار میلیارد تومان از درآمدهای فروش مازاد نفت جایگزین پرداخت 10 درصد از درآمدهای حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها به حوزه سلامت در بودجه 90 شده است؛ چراکه برخی معتقدند مشخص نیست پرداخت 10 درصد از درآمدهای حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها تحقق پیدا کند یا خیر، به همین دلیل پرداخت دو هزار میلیارد تومان از درآمدهای مازاد نفت نقدتر است.

وی با تاکید بر این‌که «پیشنهاد کمیسیون تلفیق در نهایت باید در صحن علنی مجلس توسط نمایندگان مورد تصمیم‌گیری و تصویب واقع شود» اظهارنظر در این‌باره را به زمان بررسی بودجه در صحن علنی مجلس موکول کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet