شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/02/03 10:15:44
سرویس فرهنگی
ستار هدایت‌خواه:

عملکرد معاونت سینمایی در بعد نظارتی و محتوایی مطلوب نیست

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی فضای حاکم بر معاونت سینمایی را از لحاظ نظارتی و محتوایی ضعیف‌تر از سیما توصیف و تصریح کرد: این اتاق فکر باید در جهت الگوبرداری سینما از سیما گام بردارد و الگویی برای پر کردن خلاهای سینما از طرف سیما ارائه شود.
عملکرد معاونت سینمایی در بعد نظارتی و محتوایی مطلوب نیست سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی فضای حاکم بر معاونت سینمایی را از لحاظ نظارتی و محتوایی ضعیف‌تر از سیما توصیف و تصریح کرد: این اتاق فکر باید در جهت الگوبرداری سینما از سیما گام بردارد و الگویی برای پر کردن خلاهای سینما از طرف سیما ارائه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2403.jpg عملکرد,معاونت,سینمایی,در,بعد,نظارتی,و,محتوایی,مطلوب,نیست Icana

"ستار هدایت‌خواه" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به همجواری حوزه سیما و سینما، ایجاد زمینه‌های مشترک همکاری را مفید دانست و گفت: با توجه به مجاورت رسالتی و مسئولیتی که حوزه سیما و سینما با یکدیگر دارند، اتاق فکر سیما و سینما باید در جهت توجه به معضلات مشترک هر دو بخش همت گمارند.

نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خواهان الگوبرداری حوزه سینما از سیما در زمینه‌های نظارتی، هدایتی و محتوایی شد و افزود: امید ما این است که حوزه سینما از حوزه سیما تاثیر پذیری داشته باشد و دقت و مراقبت‌هایی که در حوزه سیما در تهیه و تولید و اکران فیلم‌ها لحاظ می‌شود در سینما نیز اعمال شود.

هدایت خواه با اشاره به اینکه همکاری این دو بخش باید در زمینه ترویج فیلم‌ها منطبق با ارزش‌های انقلاب اسلامی باشد، تاکید کرد: توجه و رعایت ارزش‌های انقلابی و سوق دادن افکار و اندیشه‌های مردم به سمت رعایت معیار‌های دینی در جامعه محوری است که باید از جانب هردو بخش به جد پیگیری شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس فضای حاکم بر معاونت سینمایی را لحاظ نظارتی و محتوایی ضعیف‌تر از سیما توصیف و تصریح کرد: این اتاق فکر باید در جهت الگوبرداری سینما از سیما گام بردارد و الگویی برای پر کردن خلاهای سینما از طرف سیما ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه تجارب هر دو طرف در بحث تولید فیلم‌های سینمایی باید به اشتراک گذاشته شود گفت: در سیمای جمهوری اسلامی تعداد فیلم‌های تلویزیونی تولید می‌شود بیشتر از تمام فیلم‌هایی است که در حوزه سینما تولید شده است و این تجارب متراکم سیما باید مورد بهره برداری سینما نیز قرار گیرد.

هدایت خواه در پاسخ به این سوال که آیا اتاق فکر می‌تواند در جهت از بین بردن مافیای اکران نیز گام‌هایی بردارد، تصریح کرد: رسیدگی و نظارت بر این موضوع تنها وظیفه وزارت ارشاد نیست و دیگر نهاد‌های درگیر با مسئله اکران و سینما مانند خانه سینما و بنیاد فارابی نیز برای برطرف شدن این معضل از سینما ایران گام بردارند.

وی تاکید کرد: وزارت ارشاد متولی اصلی این موضوع است اما به تنهایی و بدون اصلاح ساختار‌های مربوط به حوزه اکران در ارگان‌های دیگر از قبیل بنیاد فارابی و خانه سینما، اصلاح و رسیدگی وزارت ارشاد بی‌فایده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet