ایام محرم 1398
1390/02/03 11:03:42
سرویس سیاسی

دولت ژاپن به دنبال دریافت بودجه فوری از پارلمان

دولتمردان ژاپن خواستار تصویب بودجه‌ای برابر با ۴ تریلیون ین (۴۸.۹ میلیارد دلار) در پارلمان برای جبران آسیب های زلزله اخیر این کشور شدند.
دولت ژاپن به دنبال دریافت بودجه فوری از پارلمان دولتمردان ژاپن خواستار تصویب بودجه‌ای برابر با 4 تریلیون ین (48.9 میلیارد دلار) در پارلمان برای جبران آسیب های زلزله اخیر این کشور شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/2845.jpg دولت,ژاپن,به,دنبال,دریافت,بودجه,فوری,از,پارلمان Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از  رویترز، دولت ژاپن شش هفته پس از وقوع زلزله و سونامی در ژاپن به قول خود برای صادر نکردن اوراق قرضه به صندوق بودجه عمل کرد.
انتظار می‌رود بودجه در پایان این ماه به پارلمان ارائه شود و در ماه می آینده اجرای  آن آغاز شود.
"یوشی‌شیکو نودا" وزیر دارایی گفت: این لایحه درخواست بودجه در 28 آوریل به پارلمان فرستاده می‌شود و امیدواریم در اسرع وقت به مرحله اجرا در بیاید.
نودا پس از نشست کابینه به خبرنگاران گفت: ما با این بودجه می‌توانیم در بازسازی بعد زلزله و احیای اقتصاد یک گام به پیش برویم.
وی گفت: مبلغ 4 تریلیون ین را بدون اواراق قرضه جدید وارد بودجه کردیم که این سخت به نظر می‌رسید اما در انجام آن موفق بودیم.
"نائوتو کان" نخست‌وزیر ژاپن دیروز جمعه گفت که قصد دارد چگونگی احیای اقتصاد بعد از فجایع طبیعی ماه گذشته را توضیح دهد.
گفتنی است در 11 مارس گذشته زمین لرزه‌ای به بزرگی 8.9 ریشتر، ساحل جنوب شرقی ژاپن را لرزاند و در پی آن نیز سونامی با امواج 7 متر و 50 پس‌لرزه رخ داد.
متعاقب این حوادث  دولت ژاپن شرایط را از نظر هسته‌ای فوق‌العاده اعلام کرد و مجبور به بستن چند رآکتور هسته‌ای در مناطق آسیب‌دیده شد.
بنا به گفته پلیس ملی ژاپن شمار کشته‌شدگان و مفقودشدگان زلزله و سونامی ژاپن به 28 هزار نفر رسیده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet