هدر موبایل
1390/02/03 10:04:41
سرویس اقتصادی
سیدحسین حسینی:

تصویب بودجه بدون نظارت دقیق،‌ یک کار نمایشی است

دبیر کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس، با بیان این‌که آنچه در مجلس با عنوان قانون بودجه تصویب می‌شود،‌تفاوت بسیاری با لایحه دولت ندارد،‌ گفت: وظیفه مجلس، افزایش صراحت و دقت لایحه بودجه و نظارت دقیق بر اجرای آن است.
تصویب بودجه بدون نظارت دقیق،‌ یک کار نمایشی است دبیر کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس، با بیان این‌که آنچه در مجلس با عنوان قانون بودجه تصویب می‌شود،‌تفاوت بسیاری با لایحه دولت ندارد،‌ گفت: وظیفه مجلس، افزایش صراحت و دقت لایحه بودجه و نظارت دقیق بر اجرای آن است. https://cdn.icana.ir/d/019/3071.jpg تصویب,بودجه,بدون,نظارت,دقیق،‌,یک,کار,نمایشی,است Icana

"سیدحسین حسینی" در گفت و گو با خبرنگار خانه‌ملت (www.icana.ir)‌ با بیان این که تصویب بودجه بدون نظارت دقیق،‌ یک کار نمایشی است، افزود: کمیسیون تلفیق،‌ سعی کرده است این لایحه را با قانون برنامه پنجم توسعه تطبیق دهد و کاستی ‌ها و برخی محاسبات نادرست را از این لایحه حذف کند.

نماینده مردم فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ارائه لایحه به مجلس از سوی دولت، تنها به معنی بررسی و تصویب بودجه نیست، بلکه در واقع نمایندگان به این ترتیب از مفاد برنامه بودجه اطلاع می‌یابند و بنابراین قدرت نظارت بیشتری بر اجرای صحیح آن خواهند داشت.

وی ادامه داد: بدون در نظر گرفتن ابعاد نظارتی مجلس در اجرای قانون بودجه، تصویب این لایحه به تنهایی  بیشتر به یک کار فرمالیته و نمایشی تبدیل می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، یادآور شد: اگرچه با پیش‌بینی‌های دقیقی که در آیین‌نامه مجلس صورت گرفته است، تأخیرهای دولت کم اثر می‌شوند،‌اما این نکته هرگز نمی‌تواند توجیهی برای ادامه این تأخیرها باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet