خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/02/03 11:18:23
سرویس سیاسی

ادامه تلاش‌های پارلمان عراق برای مبارزه با فساد مالی

پارلمان عراق با لغو و تصویب قوانین مختلف و بررسی پرونده های مقامات ارشد دولت سعی در مبارزه با فساد مالی در این کشور دارد.
ادامه تلاش‌های پارلمان عراق برای مبارزه با فساد مالی پارلمان عراق با لغو و تصویب قوانین مختلف و بررسی پرونده های مقامات ارشد دولت سعی در مبارزه با فساد مالی در این کشور دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/2475.jpg ادامه,تلاش‌های,پارلمان,عراق,برای,مبارزه,با,فساد,مالی Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه الحیات چاپ لندن، "احمد الجبوری" نائب رئیس کمیسیون مبارزه با فساد مالی پارلمان عراق در این باره اظهار داشت: کمیسیون مبارزه با فساد مالی به دور از فشارهای سیاسی تلاش می کند پرونده های فساد مالی در ادارات و سازمان های مختلف دولت را فاش کند.
"عالیه نصیف" دیگر عضو کمیسیون مبارزه با فساد مالی پارلمان عراق نیز با اعلام کشف پرونده های فساد مالی بسیاری از مقامات دولتی و احزاب سیاسی از سوی پارلمان، گفت: لغو ماده 136 قانون مقررات محاکم جزائی، فضا را برای کشف پرونده های فساد مالی بازتر و مقامات دولتی را از زیر پرچم حمایت خود  خارج می کند.
بر اساس ماده 136 قانون مجازات عراق که چندی پیش از سوی پارلمان این کشور لغو شد، سازمان مبارزه با فساد مالی و دیوان نظارت مالی حق بازخواست هیچ مقام ارشد دولتی را به اتهام فساد مالی بدون موافقت وزیر مربوطه نداشت. براساس این قانون همچنین انجام تحقیق درباره فساد مالی از هر وزیری تنها با کسب موافقت رئیس جمهور ممکن بود.
عراق براساس آمار سازمان های بین المللی یکی از کشورهای دارای بیشترین میزان فساد مالی در جهان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet