هدر موبایل
1390/02/03 10:21:24
سرویس اقتصادی
پرویز سروری:

تحریم‌ها صنعت نفت ایران را قوی‌تر کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر توسعه ظرفیت‌های جدید کشور در عرصه انرژی گفت: تحریم‌ها، زمینه‌های استقلال، رشد و توسعه علمی کشور را به ویژه در صنعت نفت فراهم کرده است.
تحریم‌ها صنعت نفت ایران را قوی‌تر کرده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر توسعه ظرفیت‌های جدید کشور در عرصه انرژی گفت: تحریم‌ها، زمینه‌های استقلال، رشد و توسعه علمی کشور را به ویژه در صنعت نفت فراهم کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2105.jpg تحریم‌ها,صنعت,نفت,ایران,را,قوی‌تر,کرده,است Icana

"پرویز سروری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت افزود: تحریم‌های آمریکایی  زمینه‌های استقلال و رشد و توسعه علمی کشور را فراهم کرده است و ما در صنعت نفت نیز این امکان را برای توسعه ظرفیت های داخلی داشته ایم.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که ایرانی‌ها از تابلوهای ورود ممنوع جامعه بین الملل عبور کرده اند، گفت: اطمینان داشته باشید که در یکی دوسال آینده کشورهایی که امروز ما را به ویژه در صنعت نفت تحریم کرده اند، به سمت ایران آمده و از تخصص نیروهای ما استفاده می کنند؛ به نظرمی رسد که زمینه ها برای سرعت گرفتن کاردربخش هایی که تا دیروز توسط پیمانکاران خارجی انجام می شد، توسط متخصصان ایرانی صورت می گیرد.

به گفته سروری، امروز دشمن تلاش می کند شکست هایش را درعرصه سیاست خارجی با ایران دربخش های اقتصادی جبران کند.

سروری با بیان این که دشمنان ایران با استفاده از کالای استراتژیک بنزین قصد تحت فشار قرار دادن ایران را داشتند،افزود: تهدیدات تحریم بنزین صادراتی به ایران که قرار بود به عنوان نقطه ضعف کشور برای ازهم گسیختگی اجتماعی مطرح شود، با سرعت عمل متخصصین صنعت نفت ایران خنثی شد؛ تا جایی که امروز ما نه تنها از واردات بنزین بی نیاز شده ایم بلکه به جایی رسیده ایم که صادرات بنزین هم از کشور صورت می گیرد.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در صنعت نفت کشور پیمانکاران داخلی رفته رفته جایگزین پیمانکاران خارجی می شوند و توانسته اند موانع را از سر راه بردارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet