ایام محرم 1398
1390/02/03 10:57:13
سرویس اجتماعی
رضایی‌میرقائد:

اعتبارهای بخش درمان در سازمان بیمه سلامت ایرانیان تجمیع می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تدوین اساسنامه سازمان بیمه سلامت ایرانیان به دولت ابلاغ شده است گفت: تمام اعتبارهای بخش درمان در هر دستگاهی در سازمانی به نام سازمان بیمه سلامت ایرانیان تجمیع می‌شود.
اعتبارهای بخش درمان در سازمان بیمه سلامت ایرانیان تجمیع می‌شود عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تدوین اساسنامه سازمان بیمه سلامت ایرانیان به دولت ابلاغ شده است گفت: تمام اعتبارهای بخش درمان در هر دستگاهی در سازمانی به نام سازمان بیمه سلامت ایرانیان تجمیع می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1490.jpg اعتبارهای,بخش,درمان,در,سازمان,بیمه,سلامت,ایرانیان,تجمیع,می‌شود Icana

"امیدوار رضایی‌میرقائد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت icana.ir))، با بیان اینکه طرح پزشک خانواده از نظر منابع مالی و اجرایی به وزارت بهداشت باید واگذار می‌شد، افزود: طبق قانون برنامه پنجم توسعه این مساله را در نظر گرفتیم که سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت در سلامت به وزارت بهداشت منتقل شود.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس، با اشاره به اینکه در بحث اعتبارها نیز حکمی صادر کردیم، گفت: بر اساس این حکم تمام اعتبارهای بخش درمان در هر دستگاهی در سازمانی به نام سازمان بیمه سلامت ایرانیان تجمیع می‌شود، در واقع همه سازمان‌ها و بخش‌هایی که حوزه درمانی دارند و مبالغی را نیز از مردم دریافت می‌کنند باید یکی شوند.

وی ادامه داد: تدوین اساسنامه سازمان بیمه سلامت ایرانیان نیز به دولت ابلاغ شده است.

به گفته این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اگر دولت این طرح را اجرایی کند دیگر لازم نیست از 2 وزیر مشکل سلامت را پیگیری کنیم و تنها یک دستگاه پاسخگوی این مشکلات خواهد بود؛ درواقع شخص وزیر بهداشت و درمان مسئول اصلی در حوزه سلامت است.

رضایی با تاکید  بر اینکه تربیت پزشکان متخصص در بحث پزشک خانواده تاثیر زیادی دارد، اظهار کرد: ما به وزارت بهداشت تاکید کردیم که بر اساس نیاز هر منطقه پزشک خانواده تربیت کند و اعتبار مورد نیاز را نیز برای این بخش در نظر گرفته‌ایم، این اعتبارات در واقع از 10 درصد کل درآمدهای حاصل از قانون هدفمندی یارانه‌ها که باید به حوزه سلامت اختصاص یابد، تامین می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت با اختصاص این 10 درصد نیاز نیست که از سایر وزارتخانه‌ها پولی بگیرد، افزود: امسال حدود 6 هزار میلیارد تومان از کل 62 هزار میلیارد تومان درآمد هدفمندی یارانه‌ها به حوزه سلامت و به خصوص پزشک خانواده، عدالت در سلامت و کاهش سهم مردم از هزینه‌های سلامت باید اختصاص یابد، بنابراین ما در برنامه پنجم توسعه همه مشکلات و چالش‌های سلامت را در نظر گرفته‌ایم به شرط آنکه دولت همه این موارد را اجرا کند.

وی تصریح کرد: البته دولت به دنبال این است که یا وزارت رفاه را حفظ و یا اینکه آن را ادغام کند به هر ترتیب ما این تکالیف را برای دولت مشخص کردیم که همگی آنها باید اجرایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet