هدر موبایل
1390/02/03 10:53:25
سرویس بین الملل
مطورزاده در واکنش به شکایت آل‌خلیفه از تهران:

مقامات بحرینی هیچ سندی علیه ایران ندارند

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران- بحرین با اشاره به شکایت آل‌خلیفه از ایران به سازمان ملل، تاکید کرد: آل‌خلیفه از ایجاد آرامش در بحرین ناتوان شده است.
مقامات بحرینی هیچ سندی علیه ایران ندارند عضو گروه دوستی پارلمانی ایران- بحرین با اشاره به شکایت آل‌خلیفه از ایران به سازمان ملل، تاکید کرد: آل‌خلیفه از ایجاد آرامش در بحرین ناتوان شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/317.jpg مقامات,بحرینی,هیچ,سندی,علیه,ایران,ندارند Icana

"مصطفی مطورزاده" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، راجع به شکایت بحرین از ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد، گفت: این اقدام از سردرگمی، عجز و ناتوانی آل خلیفه برای ایجاد آرامش در بحرین حکایت می‌کند.
نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقامات بحرین به جای آنکه از سردوستی و ملاطفت با مردم خود رفتار نمایند، نیروهای نظامی اجنبی را به بحرین دعوت کرده‌اند تا حق‌خواهی معترضان در نطفه خفه شود.
وی با بیان اینکه اقدام سرکوب گرانه موجب رضایت مردم نمی‌شود، افزود: بحرینی‌ها در ابتدای امر خواهان تغییر در نحوه انتخاب دولت بودند و با نظام سیاسی کاری نداشتند، اما حضور نظامیان عربستانی و اماراتی باعث جریحه دار شدن احساسات آنها شد و مسئله‌ای که می‌توانست با آرامش حل شود رنگ خون به خود گرفت.
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران- بحرین اظهار کرد: "آل خلیفه" با فرافکنی مشکلات داخلی بحرین و مقصر دانستن ایران اشتباه دیگری مرتکب شد که نه تنها فضای این کشور را آرام نمی‌کند، بلکه اوضاع ملتهب بحرین را تشدید خواهد کرد.
وی ادامه داد: مقامات بحرینی هیچ دلیل یا سندی برای اثبات ادعای دخالت ایران در امور داخلی آن کشور ندارند بلکه تحت تاثیر آمریکا و رژیم صهیونیستی به طرح این اتهامات می‌پردازند. اگر آنها به دنبال رفع اعتراضات و برقراری آرامش هستند باید به مطالبات مردم توجه کنند و به حضور نظامیان خارجی در بحرین خاتمه دهند.
"آل خلیفه" در ادامه ادعاهای خود مبنی بر ارتباط میان قیام مردم بحرین با اقدامات ایران و حزب‌الله در این کشور، پرونده آنچه که دخالت در امور داخلی خود می‌نامد را به شورای امنیت سازمان ملل فرستاد. در حالیکه سران بحرین  در این پرونده اشاره‌ای به دخالت نظامی عربستان و امارات در سرکوب قیام مردمی این کشور نکرده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet