خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/03 11:33:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتوزیان با اشاره به افزایش قیمت نفت:

فروش نفت با این قیمت امتیاز اقتصادی دارد

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی را نوعی فرصت برای کشورمان توصیف کرد و گفت: با توجه به این‌که اکنون قیمت نفت به حد بالایی رسیده خوب است که ما حجم تولید را بالا ببریم، چرا که فروش نفت با این قیمت می‌تواند برای ما امتیاز اقتصادی داشته باشد.
فروش نفت با این قیمت امتیاز اقتصادی دارد رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی را نوعی فرصت برای کشورمان توصیف کرد و گفت: با توجه به این‌که اکنون قیمت نفت به حد بالایی رسیده خوب است که ما حجم تولید را بالا ببریم، چرا که فروش نفت با این قیمت می‌تواند برای ما امتیاز اقتصادی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/328.jpg فروش,نفت,با,این,قیمت,امتیاز,اقتصادی,دارد Icana

حمیدرضا کاتوزیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: البته موضوع این است که ما نمی‌توانیم حجم تولیدمان را از یک حدی بیشتر بالا ببریم و به لحاظ فنی این امکان وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که در لیبی به وجود آمده و دولت این کشور رو به سقوط است و نمی‌تواند ادامه حیات دهد می‌بینیم که این موضوع منجر به کاهش حجم تولید شده و عرضه را محدود کرده است. من فکر می‌کنم شاید این مشکل به زودی حل نشود، لذا قیمت نفت با توجه به کاهش عرضه لیبی همچنان بالا می‌ماند تا زمانی که مشکل این کشور حل شود.

نماینده مردم تهران در مجلس، با اشاره به بی‌ثباتی بازار انرژی در پی مسائل به وجود آمده در لیبی، خاطرنشان کرد: هر کشوری که بتواند جایگزین کاهش تولید لیبی در بازار شود با توجه به قیمت‌هایی که وجود دارد می‌تواند حجم خوبی از درآمد را کسب کند. این موضوع می‌تواند برای ما هم نوعی فرصت تلقی شود، اما تولید ما در حال حاضر به سقف رسیده و ما بیش از این نمی‌توانیم تولید را افزایش دهیم.

کاتوزیان با بیان این‌که تقاضای بازار جهانی برای انرژی رو به افزایش است، تصریح کرد: ممکن است اگر قیمت خیلی بالا برود در مقطعی کوتاه افت مصرف داشته باشیم، اما مطمئنا این موضوع دائمی نخواهد بود، و اگر منحنی مصرف انرژی در دنیا را ببینید گرایش عمومی آن صعودی است اما در مقاطع جزیی به هر حال افت و خیز و نوسان وجود دارد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس در پایان، اظهار کرد: با توجه به این‌که تعداد خودرو و نیروگاه در دنیا در حال افزایش است هر چه تولید بالاتر برود مصرف انرژی هم بیشتر می‌شود و در نهایت اینها دست به دست هم می‌دهد که گرایش عمومی مصرف در دنیا رو به افزایش باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet