هدر موبایل
1390/02/03 11:32:23
سرویس سیاسی
احمدی‏بیغش:

قدرت الهی پشتیبان اصلی ایران در واقعه طبس بود

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، آمریکا را مجری اهداف پلید صهیونیست دانست و افزود: حمله نظامی آمریکا در سال ۵۹ به ایران، گامی در جهت پیاده‎سازی اهداف صهیونیست‌ها بود.
قدرت الهی پشتیبان اصلی ایران در واقعه طبس بود عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، آمریکا را مجری اهداف پلید صهیونیست دانست و افزود: حمله نظامی آمریکا در سال 59 به ایران، گامی در جهت پیاده‎سازی اهداف صهیونیست‌ها بود. https://cdn.icana.ir/d/019/3598.jpg قدرت,الهی,پشتیبان,اصلی,ایران,در,واقعه,طبس,بود Icana

"محمود احمدی‌بیغش" در گفتوگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به 5 اردیبهشت ماه، سالروز واقعه طبس، گفت: آنچه سال‏ها پییش در طبس رخ داد و امروز نیز در سایر مناطق جهان از جمله خاورمیانه شاهد وقوع آن هستیم، همه با یک هدف مشترک از سوی آمریکا پیگیری میشدند.

نماینده مردم شازند در مجلس، افزود: آمریکا امروز با هدف توسعه اهداف صهیونیست‌ها مسیر حمله نظامی به کشورهای اسلامی و سرکوب انقلابهای مردمی را در پیش گرفتهاست.

وی با اشاره به این موضوع که آمریکا از روش‏های مختلفی برای دخالت در کشورها از جمله ایران، بهره میبرد، افزود: حمله نظامی، روشی کهنه در سیاست‏های مداخلهجویانه آمریکا است و این کشور برای پیشبرد اهداف صهیونیست و حفظ منافع خود در منطقه به روشهای دیگری متوسل شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی، تصریح کرد: امروزه آمریکا از سیاست پوسیده انگلیس، که همان تفرقهافکنی و حکومت بود، بهره میبرد. سیاستی که با تأکید مقام معظم رهبری بر انسجام وحدت  میان مردم کشور، فرصت ظهور و بروز در ایران را نیافته است.

احمدیبیغش با اشاره به جنگ‏نرم و تهاجم فرهنگی به عنوان سیاستهای مداخلهجویانه آمریکا در ایران و سایر کشورها، افزود: آمریکا با توسل به این شیوهها توانسته، موجب بروز تغییرات سیاسی و انقلاب‏های رنگین در برخی از کشورها شود، رویهای که به دلیل اتحاد مردم ایران، در کشور ما اجرایی نشده است.

وی در پایان با اشاره به عامل اصلی شکست آمریکا در واقعه طبس، گفت: واقعه طبس در اوایل انقلاب، در شرایطی که نیروی نظامی ایران از قدرت قابل توجهی برخورد نبود، رخ داد، بنابراین میتوان با صراحت، قدرت الهی را به عنوان پشتیبان اصلی ایران در واقعه طبس یاد کرد.

پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال 59، آمریکا به فعالیت بسیار گسترده سیاسی و نظامی دست زد. آمریکا با اعزام ناوگان نظامیخود به خلیج فارس، وانمود کرد که هر لحظه آماده حمله به ایران است.

البته هنگامی که از حل بحران گروگان گیری از راه سیاسی و خط و نشان کشیدن نظامی ناامید شد، به فکر اجرای طرح نجات گروگان‌ها و در کنار آن، براندازی نظام جمهوری اسلامی افتاد.

آمریکا برای دستیابی به اهداف خود طرح حمله کماندویی به ایران و به قتل رسانیدن رهبران اصلی انقلاب را مطرح کرد، طرحی که با زمینگیر شدن نیروهای کماندویی آمریکا درتاریخ 5 اردیبهشت 1359، در صحرای طبس، موجب سر افکندگی آمریکا واقتدار ایران شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet