ایام محرم 1398
1390/02/03 11:39:58
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خباز:

دولت قانون هدفمندکردن یارانه‌ها را دقیق اجرا کند

نماینده مردم کاشمر در مجلس با اشاره به تصویب قانون برای سال اول اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها مبنی بر کمک نقدی یا تسهیلاتی به بخش تولیدی، تاکید کرد: دولت باید قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را دقیق اجرا کند.
دولت قانون هدفمندکردن یارانه‌ها را دقیق اجرا کند نماینده مردم کاشمر در مجلس با اشاره به تصویب قانون برای سال اول اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها مبنی بر کمک نقدی یا تسهیلاتی به بخش تولیدی، تاکید کرد: دولت باید قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را دقیق اجرا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2077.jpg دولت,قانون,هدفمندکردن,یارانه‌ها,را,دقیق,اجرا,کند Icana

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: نمایندگان در قانون هدفمندکردن یارانه‌ها دولت را موظف کردند که در سال 1389 که سال اول طرح است و دولت 20 هزار میلیارد تومان درآمد از این طرح کسب می‌کند، باید نصف آن را که 10 هزار میلیارد تومان است به مردم بدهد، شش هزار میلیارد تومان آن را هم در اختیار دستگاه‌های تولیدی مثل کارخانه‌ها و بخش کشاورزی و... قرار دهد و چهارهزار میلیارد تومان مابقی را هم برای هزینه‌های دستگاههای دولتی در نظر بگیرد.

وی افزود: قانون‌گذار حکیمانه قانون را تصویب کرده و با علم به این‌که بخش تولیدی کشور با اجرای طرح با مشکل مواجه خواهد شد این قانون را تصویب کرده و انتظار از دولت این است که مابه‌التفاوت هزینه‌های ایجاد شده برای کشاورزان را از همان منبع شش هزار میلیارد تومان تعیین شده به بخش تولیدی بدهد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در حال حاضر شاهد این هستیم که قبوض برق کشاورزان تا هشت برابر قیمت صادر شده است که این موضوع باعث از کار افتادن چاه‌های کشاورزی و در نتیجه غیرفعال شدن بخش کشاورزی کشور خواهد شد.

خباز گفت: کشاورزی در منطقه ما با همان قیمت‌های یارانه به صرفه نبود، حال با این افزایش قیمت‌ها کشاورزان حتما دچار مشکل می‌شوند.

وی تصریح کرد: اگر دولت قانون مصوب مجلس را در بحث هدفمندکردن یارانه‌ها دقیق اجرا کند، دچار این مشکلات نخواهیم شد اما فعلا دولت فقط در زمینه پرداخت یارانه‌ها به مردم و بخش نان خوب عمل کرده که البته این مساله جای تمجید دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet