انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/03 12:04:18
سرویس اقتصادی
عضو هیئت رئیسه خبر داد:

رسیدگی صحن علنی به بودجه 90 در دو هفته

عضو هیئت رئیسه مجلس با توجه به تعداد پیشنهادهای مکتوب برای افزوده شدن به بودجه سال ۹۰ پیش بینی کرد رسیدگی به این لایحه به دو هفته زمان نیاز دارد.
رسیدگی صحن علنی به بودجه 90 در دو هفته عضو هیئت رئیسه مجلس با توجه به تعداد پیشنهادهای مکتوب برای افزوده شدن به بودجه سال 90 پیش بینی کرد رسیدگی به این لایحه به دو هفته زمان نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/1227.jpg رسیدگی,صحن,علنی,به,بودجه,90,در,دو,هفته Icana

"محمد دهقان" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که از فردا (یکشنبه سوم اردیبهشت)، رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال 90 در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، گفت: با توجه به پیشنهادهای مکتوب نمایندگان برای اعمال در سندمالی کل کشور، پیش‌بینی می‌شود رسیدگی به بودجه دو هفته زمان ببرد.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق قانون اگر نظر نمایندگان در کمیسیون تلفیق تأمین نشده باشد، می‌توانند پیشنهاد خود را در صورت مکتوب بودن در صحن علنی مطرح کنند، ادامه داد: اگر نمایندگان بخواهند از این حق قانون خود استفاده کنند، به نظرمی رسد مجلس باید دو هفته زمان برای بررسی بودجه سال 90 در نظر بگیرد.

به گفته این نماینده، از آنجا که پیشنهادهای محلی در کمیسیون تلفیق بررسی نشد، بیشتر پیشنهادهای مکتوب نمایندگان به مسائل مربوط به حوزه انتخابیه است.

دهقان گفت: در زمانی که لاریجانی صحن علنی را اداره می‌کند به دلیل علاقه او به شنیدن تمام پیشنهاد نمایندگان، وقت بیشتری به پیشنهادهای محلی  داده می‌شود و به تبع زمان رسیدگی به بودجه افزایش می‌یابد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی تأکید کرد: اما اگر نمایندگان از طرح پیشنهادهای خود انصراف بدهند، تصور می‌کنم بتوانیم، پرونده این سند مالی کشور را یک هفته ببندیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: طرح پشنهاد حق قانونی نمایندگان است و مجلس از فردا در دوشیفت کاری صبح و عصر به گزارش کمیسیون تلفیق و پیشنهاد نمایندگان در بودجه سال 90 رسیدگی می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet