هدر موبایل
1390/02/03 12:33:53
سرویس سیاسی

محکومیت بازداشت مطالبه کنندگان افزایش اختیارات پارلمان در امارات

سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر توقیف فعالیت یک موسسه حقوقی و بازداشت سه حقوقدان اماراتی به اتهام درخواست برای افزایش اختیارات پارلمان را محکوم کرد.
محکومیت بازداشت مطالبه کنندگان افزایش اختیارات پارلمان در امارات سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر توقیف فعالیت یک موسسه حقوقی و بازداشت سه حقوقدان اماراتی به اتهام درخواست برای افزایش اختیارات پارلمان را محکوم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2789.jpg محکومیت,بازداشت,مطالبه,کنندگان,افزایش,اختیارات,پارلمان,در,امارات Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از شبکه الجزیره، "جو ستراک" نائب رئیس سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر در منطقه خاورمیانه در این باره گفت: دولت امارات در پاسخ به درخواست این فعالان حقوقی برای اجرای اصلاحات سیاسی و افزایش اختیارات پارلمان و انتخاب اعضای آن به طور مستقیم از سوی مردم،  آنها را بازداشت کرده است. این اقدامات مغایر آزادی بیان است.
امارات، چهارمین صادر کننده بزرگ نفت جهان و قطر، بزرگترین صادر کننده گاز طبیعی مایع شده در جهان دو کشوری به شمار می روند که نسبت به دیگر کشورهای خاورمیانه از تشنج سیاسی کمتری برخوردارند اما طی هفته های گذشته چند تن از حقوقدانان اماراتی برای جمع آوری امضا برای بیاینه ای در مورد لزوم افزایش اختیارات پارلمان تلاش کردند که این اقدام از سوی دولت سرکوب شد.
اعضای پارلمان امارات با رای مستقیم مردم انتخاب نمی شوند  بلکه در هر امارت (ایالت) هیات های انتخاباتی تشکیل می شوند و نیمی از اعضای پارلمان را انتخاب می کنند. این هیات های انتخاباتی تنها دو درصد از کل جمعیت امارات را تشکیل می دهند. نیمی دیگر از اعضای پارلمان نیز توسط حکام هفت امارات این کشور انتخاب می شوند.
پارلمان امارات 40 کرسی دارد واختیارات آن مشورتی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet