هدر موبایل
1390/02/03 11:53:04
سرویس بین الملل
در اجلاس مجمع بین‌المجالس جهانی صورت گرفت:

خشم صهیونیست‌ها از محکومیت این رژیم توسط کمیته حقوق‌بشر

در پی دستگیری و زندانی کردن برخی از نمایندگان مجلس تشریحی فلسطین از جمله مروان برغوثی، کمیته حقوق بشر بین‌المجالس با بررسی جوانب امر، قطعنامه‌ای علیه این رژیم صادر و ضمن محکوم کردن این اقدام از این رژیم خواستند که هر چه سریعتر این زندانیان را آزاد نمایند.
خشم صهیونیست‌ها از محکومیت این رژیم توسط کمیته حقوق‌بشر در پی دستگیری و زندانی کردن برخی از نمایندگان مجلس تشریحی فلسطین از جمله مروان برغوثی، کمیته حقوق بشر بین‌المجالس با بررسی جوانب امر، قطعنامه‌ای علیه این رژیم صادر و ضمن محکوم کردن این اقدام از این رژیم خواستند که هر چه سریعتر این زندانیان را آزاد نمایند. https://cdn.icana.ir/d/019/3343.jpg خشم,صهیونیست‌ها,از,محکومیت,این,رژیم,توسط,کمیته,حقوق‌بشر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، در جلسه پایانی مجمع 124 بین‌المجالس جهانی در پاناماسیتی هنگامی که رئیس کمیته حقوق بشر مشغول قرائت قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی بود، نماینده آن رژیم ضمن اعتراض شدید به قطعنامه از نمایندگان پارلمان فلسطین به عنوان گروهی تروریست نام برد و خطاب به رئیس کمیته حقوق بشر و اعضای آن، گفت: مگر شما مجنونید که علیه ما قطعنامه صادر می‌کنید؟ مگر شما نمی‌دانید حماس یک گروه تروریستی است؟! این سخنان نماینده رژیم صهیونیستی با واکنش کشورهای حاضر مواجه شد و جمع زیادی از کشورها با بالا بردن تابلوی خود اعلام اعتراض کردند. در این بین نماینده برزیل در اجلاس ضمن محکوم کردن رژیم صهیونیستی نوع سخن نماینده آن رژیم را توهین به همه حضار دانست. همچنین در این جلسه هیات‌های فلسطین، سوریه، ایران و مکزیک و اغلب کشورهای اسلامی نیز نسبت به نوع واکنش نماینده رژیم صهیونیستی و اعمال تروریستی این رژیم در کشتار روزانه مردم فلسطین اعتراض کردند.

شایان ذکر است؛ در این جلسه در حالی که حتی هم‌پیمانان اسرائیل نیز آماده پشتیبانی از آن رژیم نبودند هر کدام از کشورهایی که علیه اسرائیل صحبت کردند با تشویق باشکوه سایر کشورهای حاضر در جلسه مواجه می‌شدند. این وضعیت به نحوی بود که تعادل روانی اعضای هیات رژیم صهیونیستی کاملا به هم خورده بود.

در این جلسه یکی از پنج کرسی دائم حقوق بشر اتحادیه بین‌المجالس جهانی در اختیار نماینده جمهوری اسلامی ایران، کاظم جلالی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است. کمیته حقوق بشر اتحادیه بین‌المجالس جهانی در این اجلاس با تشکیل جلسات روزانه به بررسی پرونده‌های حقوق بشر کشورهای مختلف پرداخته و علیه بیست و پنج کشور قطعنامه صادر کرده که در جلسه پایانی اتحادیه در پاناما توسط رئیس کمیته مزبور قرائت و مورد تصویب قرار گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet