هدر موبایل
1390/02/03 13:14:40
سرویس سیاسی

درخواست کمک مخالفان پارلمانی در کردستان عراق از سازمان های بین المللی

سه فراکسیون مخالف دولت در پارلمان کردستان عراق از پارلمان اروپا، سازمان های بین المللی و سفارتخانه های خارجی درخواست کمک کردند.
درخواست کمک مخالفان پارلمانی در کردستان عراق از سازمان های بین المللی سه فراکسیون مخالف دولت در پارلمان کردستان عراق از پارلمان اروپا، سازمان های بین المللی و سفارتخانه های خارجی درخواست کمک کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/561.jpg درخواست,کمک,مخالفان,پارلمانی,در,کردستان,عراق,از,سازمان,های,بین,المللی Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از شبکه السومریه عراق، این فراکسیون های مخالف در بیانیه ای از پارلمان اروپا، سازمان های بین المللی و سفارتخانه های خارجی درعراق خواستند تا با اعمال فشار علیه احزاب حاکم در منطقه کردستان عراق، از آنها بخواهند به سرکوب شهروندان از سوی نیروهای امنیتی دراین منطقه پایان دهند.
دو حزب دموکرات (به رهبری مسعود بارزانی) و اتحادیه میهنی (به رهبری جلال طالبانی) قدرت را در کردستان عراق میان خود تقسیم کرده اند و تمامی پست های سیاسی و حاکمیتی را دراختیار خود دارند.
فراکسیون های "اصلاح"، "اتحاد اسلامی" و "تجمع اسلامی" در این بیانیه اعلام داشتند: سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز در روزهای اخیر در شهرهای مختلف منطقه کردستان عراق ده ها شهروند عادی، فعال حقوقی و سیاسی و روزنامه نگار را مورد هدف قرار داده است و منجر به کشته شدن چندین نفر و آتش گرفتن محل تجمع معترضین شد.
در ادامه این بیانیه آمده بود: احزاب مخالف تنها احزاب سیاسی غیر مسلحی هستند که خواستار اجرای اصلاحات و برقراری دموکراسی در کردستان عراق هستند اما احزاب حاکم با اعمال فشارهای نظامی و استفاده از سیاست زور و ترس سعی در سرکوب آنها دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet