هدر موبایل
1390/02/05 08:54:02
سرویس فرهنگی
بهروز جعفری:

ورود خانه سینما به مناقشات سیاسی به حیثیت این نهاد ضربه می‌زند

عضو کارگروه هنر و رسانه مجلس نسبت به خارج شدن خانه سینما از فعالیت‌های صنفی و ورود آن به بازی‌های سیاسی انتقاد کرد و خاطرنشان ساخت: نهاد‌های مرتبط با مسائل سینما باید در همراهی با وزارت ارشاد در جهت رفع معضلات سینما حرکت کنند و از پرداختن به حواشی بپرهیزند.
ورود خانه سینما به مناقشات سیاسی به حیثیت این نهاد ضربه می‌زند عضو کارگروه هنر و رسانه مجلس نسبت به خارج شدن خانه سینما از فعالیت‌های صنفی و ورود آن به بازی‌های سیاسی انتقاد کرد و خاطرنشان ساخت: نهاد‌های مرتبط با مسائل سینما باید در همراهی با وزارت ارشاد در جهت رفع معضلات سینما حرکت کنند و از پرداختن به حواشی بپرهیزند. https://cdn.icana.ir/d/019/2769.jpg ورود,خانه,سینما,به,مناقشات,سیاسی,به,حیثیت,این,نهاد,ضربه,می‌زند Icana

"بهروز جعفری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، توجه به وضعیت هنرمندان و حقوق آن‌ها را از مهم‌ترین اهداف اقتصاد هنر دانست و گفت: رسیدگی و توجه به پرداخت حقوق فعالان حوزه هنر و توجه به وضعیت بیمه آن‌ها از مسائلی است که باید در راستای تحقق اهداف رونق اقتصاد هنر مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی مدیریت‌های متعدد و عدم تصمیم گیری واحد دربخش‌های هنری را از دیگر معضلات عرصه‌های هنری کشور توصیف و تصریح کرد: فقدان مدیریت و قدرت تصمیم گیرنده واحد در مراکز هنری ما و عدم انسجام ساختار‌های حمایتی از هنرمندان در حوزه‌های متولی از عواملی است که انسجام جامعه و ارگان‌های هنری را برهم ریخته و مانع فعالیت‌های مناسب آن‌ها می‌شوند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال هنرمندان عرصه هنر‌های تجسمی کشور، بخشی زیر نظر وزارت ارشاد هستند و بخشی دیگر تحت نظر سازمان صنایع دستی ساماندهی می‌شود و واضح است که این مدیریت دوگانه به حمایت و فعالیت مناسب آن‌ها صدمه می‌زند.

جعفری ضمن تاکید بر لزوم درآمدزایی در عرصه سینما به عنوان یک صنعت بزرگ افزود: از دیدگاه کیفی جز ۱۰ کشور اول دنیا در فیلم سازی هستیم اما باید میزان تولیدات عرصه سینما و فیلم را افزایش دهیم و در کنار این افزایش کیفیت را نیز حفظ و افزایش دهیم.

وی توانمندی‌های فعالان هنری کشوررا برای درآمدزایی از طریق ارائه آثار در عرصه‌های بین المللی قابل توجه ارزیابی و تاکید کرد: عدم مدیریت واحد، فقدان مهندسی فرهنگی سنجیده وعدم عرضه به‌موقع و مناسب آثار هنری از موانع  رونق اقتصادی حوزه‌های هنری در کشور ما است.

 

عدالت به عنوان مهم‌ترین محور نظام باید در عرصه اکران رعایت شود

جعفری در ادامه با تاکید بر لزوم حل معضل مافیای اکران به عنوان آفت عرصه سینما و سرمایه گذاران این حوزه در راستای تحقق اهداف رونق اقتصادی عرصه هنر تاکید کرد: حرکت‌های مناسبی در معاونت سینمایی وزارت ارشاد برای مقابله با این موضوع در حال پیگیری است و امیدواریم از این پس شاهد اکران فیلم‌ها براساس یک تقویم زمانی عدالت محور باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مافیای اکران را آفت بدنه اقتصادی و فرهنگی سینما معرفی و تاکید کرد: حمایت از فیلم‌های تولید شده و فیلم سازان در راستای اجرای عدالت به عنوان یکی از مهم‌ترین محور‌های نظام باید یکسان اعمال شود.

وی از خارج شدن خانه سینما از فرم و فعالیت‌های صنفی و ورود آن به بازی‌های سیاسی گله و تاکید کرد: نهاد‌های مرتبط با مسائل سینما باید در همراهی با  وزارت ارشاد برای رفع معضلات سینما همکار باشند و از پرداختن به حواشی بپرهیزند.

معاون هنری وزارت ارشاد در حالی از بسترسازی معاونت هنری در حوزه هنر در سال جاری و توجه ویژه به اقتصاد در این عرصه برای تحقق اهداف جهاد اقتصادی در حوزه هنر خبر داده که سهم ایران از چرخش مالی اقتصاد هنر تا به امروز بسیار ناچیز بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet