ایام محرم 1398
1390/02/04 08:54:16
سرویس بین الملل
بروجردی:

شکایت بحرین از ایران، فرار تبلیغاتی از صحنه جنایات است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح شکایت بحرین از ایران به سازمان ملل را فرار تبلیغاتی از صحنه جنایات صورت گرفته در این کشور عنوان کرد.
شکایت بحرین از ایران، فرار تبلیغاتی از صحنه جنایات است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح شکایت بحرین از ایران به سازمان ملل را فرار تبلیغاتی از صحنه جنایات صورت گرفته در این کشور عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2261.jpg شکایت,بحرین,از,ایران،,فرار,تبلیغاتی,از,صحنه,جنایات,است Icana

"علاءالدین بروجردی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، راجع به شکایت بحرین از ایران به سازمان ملل، گفت:‌ "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل اخیراً حاکمیت بحرین را ناقض حقوق بشر معرفی کرده، بنابراین این شکایت راه به جایی نمی‌برد.
نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت بحرین حق دارند، در انتخاب دولت نقش آفرین باشند. حتی "کا‌ترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به این مسئله اذعان داشته است.
وی افزود: شرایط "آل خلیفه" نزد افکار عمومی و دولت‌های جهان به هیچ عنوان مطلوب نیست، چون معتراضان داخلی را با زور اسلحه نظامیان خارجی می‌خواهند آرام کنند. اما با وجودی که سرکوب نظامی تاکنون جواب نداده، همچنان بر این روش اصرار می‌ورزند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: مقامات بحرینی با طرح شکایت از ایران در سازمان ملل قصد فرار تبلیغاتی از صحنه جنایات صورت گرفته را دارند اما این اقدامی نیست که حلال مشکل آنها باشد.
وی با بیان اینکه دولت بحرین با محاصره و تخریب مساجد و حسینیه‌ها، وجهه خود را پیش جهانیان زیر سوال برد، ادامه داد: نامه‌نگاری به مجامع بین المللی علیه ایران و فرافکنی بحران داخلی برخورد مسلحانه با معترضان را توجیه نمی‌کند، چون چهره "آل خلیفه" پیش سازمان ملل، اتحادیه اروپا و... به شدت تخریب شده است.
"آل خلیفه" در ادامه ادعاهای خود مبنی بر ارتباط میان قیام مردم بحرین با اقدامات ایران و حزب‌الله در این کشور، پرونده آنچه که دخالت در امور داخلی خود می‌نامد را به شورای امنیت سازمان ملل فرستاد. در حالی‌که سران بحرین در این پرونده اشاره‌ای به دخالت نظامی عربستان و امارات در سرکوب قیام مردمی این کشور نکرده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet