آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آرین منش خبر داد:

بررسی عملکرد خبرگزاری ایرنا در کمیسیون فرهنگی

سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از رسیدگی به وضعیت و عملکرد خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون فرهنگی خبر داد و گفت: ایرنا باید نماد ولایت‌مداری و تبعیت از مقام معظم رهبری باشد و مستندترین و صحیح‌ترین اخبار و اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهد.
شنبه 3 اردیبهشت 1390 ساعت 13:14
بررسی عملکرد خبرگزاری ایرنا در کمیسیون فرهنگی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از رسیدگی به وضعیت و عملکرد خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون فرهنگی خبر داد و گفت: ایرنا باید نماد ولایت‌مداری و تبعیت از مقام معظم رهبری باشد و مستندترین و صحیح‌ترین اخبار و اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/494.jpg بررسی,عملکرد,خبرگزاری,ایرنا,در,کمیسیون,فرهنگی Icana

"جواد آرین منش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران را خبرگزاری رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و تأکید کرد: خبرگزاری ایرنا متعلق به جریان، گروه، قوه و یا فرد خاصی نیست، بلکه متعلق به نظام است و باید اخبار نظام جمهوری اسلامی ایران را با صحت و شفافیت منعکس کند.

نماینده مردم مشهد و کلات با بیان اینکه ایرنا خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: خبرگزاری ایرنا موظف است مستندترین، شفاف‌ترین و دقیق‌ترین اخبار و رویدادها را به اطلاع مردم برساند و از سانسور خبری و دستکاری اخبار بپرهیزد.

آرین منش ایرنا را موظف به بازتاب خبری اطلاعات و اخبار قوای سه گانه و منویات مقام معظم رهبری توصیف کرد و ادامه داد: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران باید اخبار صحیح و درست را بدون کم و زیاد کردن  انعکاس دهد و به هیچ عنوان حق ندارد بنا بر سلیقه شخصی مدیر این خبرگزاری،  مبادرت به دستکاری و تحریف اخبار مربوط به مقام معظم رهبری نماید.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی با انتقاد از عملکرد و اقدامات اخیر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی پس از اتمام بررسی لایحه بودجه 90 در مجلس، بررسی وضعیت و عملکرد ایرنا را بنا بر وظیفه، در دستور کار خود قرار خواهد داد.

وی نظارت بر سازمان‌های فرهنگی کشور را وظیفه کمیسیون فرهنگی مجلس دانست و اظهار داشت: نظارت بر عملکرد کمی و کیفی و نحوه هزینه‌کرد بودجه و اعتبارات همه سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی که از بودجه‌های دولتی تغذیه می‌کنند، برعهده کمیسیون فرهنگی مجلس است.

آرین منش با تأکید بر ضرورت نظارت بر سازمان‌های فرهنگی که اعتبارات دولتی به آنها تعلق می‌گیرد، تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی موظف است بر فعالیت نهادهای فرهنگی دولتی اعم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان صدا و سیما، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و ده‌ها مؤسسه فعال در حوزه فرهنگ، زنان، جوانان و خانواده نظارت مستمر و دقیق داشته باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000