ایام محرم 1398
1390/02/04 09:21:21
سرویس استان ها
مطورزاده با انتقاد از تبعیض در تقسیم آب اظهار نگرانی کرد:

کم‌آبی، آفت گندم‌زارهای خرمشهر

نماینده مردم خرمشهر در مجلس با بیان این که از ۱۱ هزار هکتار از اراضی خرمشهر زیر کشت و عملیات برداشت گندم است، گفت: به علت کاهش آب رودخانه کارون و تبعیض در تقسیم آب میان کشاورزان، تولید گندم حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.
کم‌آبی، آفت گندم‌زارهای خرمشهر نماینده مردم خرمشهر در مجلس با بیان این که از 11 هزار هکتار از اراضی خرمشهر زیر کشت و عملیات برداشت گندم است، گفت: به علت کاهش آب رودخانه کارون و تبعیض در تقسیم آب میان کشاورزان، تولید گندم حدود 30 درصد کاهش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/2909.jpg کم‌آبی،,آفت,گندم‌زارهای,خرمشهر Icana

"مصطفی مطورزاده" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت  (www.icana.ir)، گفت: در سال زراعی 89- 90 عملیات برداشت گندم از سطح 11 هزار هکتار از اراضی این شهرستان آغاز شده است.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، در باره اقدام‌های صورت گرفته برای توسعه مناطق کشاورزی خرمشهر، افزود: در سفر مقام معظم رهبری در سال 75 طرحی به تصویب رسید که در آن حدود 800 هزار مترمربع زمین بایر و بلااستفاده به کشاورزان داده شود که متأسفانه تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی در باره علت‌های کاهش تولید گندم‌کاران خرمشهری، اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی در سال 90-89 و بروز پدیده گرد و غبار و همچنین جلوگیری از ورود آب رودخانه تولید گندم این شهرستان 30 درصد کاهش داشته است.

مطور‌زاده تصریح کرد: کاهش کیفیت آب، کاهش نزولات آسمانی و همچنین بروز پدیده خشکسالی در سال 89 از دیگر علت های کاهش تولید گندم در خرمشهر است.

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی در باره تبعیض تقسیم آب میان کشاورزان، تأکید کرد: مسئولان به صورت ناعادلانه آب مزارع را تقسیم می‌کنند؛ برای مثال مسئولان روزانه 80 مترمکعب آب به مزارع نیشکر می‌دهند، این در حالی است که کشاورزان در بخش‌های دیگر به ویژه برای گندم با مشکل کم‌آبی روبه‌رو هستند.

این در حالی است که در سال 89-90 میزان تولید گندم در شهرستان خرمشهر حدود 14 هزار تن کاهش یافته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet