آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

کتابخانه مجلس «مغولان در هند» را به نمایشگاه کتاب می‌آورد

سرویس فرهنگی
«مغولان در هند» ـ بررسی کتاب‌شناختی دستنویس‌ها تألیف «دارانوسروانجی مارشال» ترجمه حسین برزگر کشتلی از سوی کتابخانه مجلس شورای اسلامی به زودی منتشر می‌شود.
شنبه 3 اردیبهشت 1390 ساعت 14:35
کتابخانه مجلس «مغولان در هند» را به نمایشگاه کتاب می‌آورد «مغولان در هند» ـ بررسی کتاب‌شناختی دستنویس‌ها تألیف «دارانوسروانجی مارشال» ترجمه حسین برزگر کشتلی از سوی کتابخانه مجلس شورای اسلامی به زودی منتشر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3337.jpg کتابخانه,مجلس,«مغولان,در,هند»,را,به,نمایشگاه,کتاب,می‌آورد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، به نقل از کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس، «مغولان در هند» ـ بررسی کتاب‌شناختی دستنویس‌ها تألیف «دارانوسروانجی مارشال» ترجمه حسین برزگر کشتلی از سوی کتابخانه مجلس شورای اسلامی به زودی منتشر می‌شود.

مغولان در هند مشتمل است بر فهرست الفبایی نام دانشوران، سرایندگان، تاریخنویسان و ... شبه قارّه در دورة تیموریان هند و کتابشناسی آثار آنان با تکیه بر بازشناسی دستنویسهای این آثار در کتابخانه‎های دنیا. بیشتر این آثار به زبان فارسی و شماری به زبانهای عربی، اردو، هندی و سنسکریت نوشته شده است.

دارانوسروانجی مارشال، این کتاب را در سال 1967‎م به زبان انگلیسی در هند منتشر کرد و مورد استقبال و توجّه قرار گرفت و اکنون نیز با وجود گذشت حدود نیم قرن از تألیف کتاب، از مراجع معتبر در کتابشناسی آثار پدیده آمده به زبان فارسی در دورة مغولان هند به شمار می‎رود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000