هدر موبایل
1390/02/03 15:20:07
سرویس سیاسی
اکرمی:

واقعه طبس موجب تقویت پایه‎های انقلاب شد

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به ۵ اردیبهشت‌ماه، سالروز واقعه طبس، این اتفاق را بخشی از سیاست‎های مداخله‎جویانه آمریکا در ایران دانست و گفت: پروژه‎های مداخله‎جویانه آمریکا در ایران با شکست مواجه شده‌اند.
واقعه طبس موجب تقویت پایه‎های انقلاب شد عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به 5 اردیبهشت‌ماه، سالروز واقعه طبس، این اتفاق را بخشی از سیاست‎های مداخله‎جویانه آمریکا در ایران دانست و گفت: پروژه‎های مداخله‎جویانه آمریکا در ایران با شکست مواجه شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/2743.jpg واقعه,طبس,موجب,تقویت,پایه‎های,انقلاب,شد Icana

"سید رضا اکرمی" در گفت‎وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: واقعه طبس یکی از اتفاق‎های سرنوشت‎سازی بود که در جریان به ثمر نشستن انقلاب اسلامی، موجب تقویت پایه‎های انقلاب شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با اشاره به روند واقعه طبس، افزود: پس از تصرف لانه جاسوسی آمریکا از سوی دانشجویان انقلابی، آمریکا تلاش کرد تا از طریق تهدید، زمینه را برای رفع این مشکل فراهم کند.

وی در بخشی از گفته‎هایش از شیوه‎های مختلف مداخله‌جویانه آمریکا در ایران سخن گفت و تصریح کرد: دشمنان ایران، از پروژه‎های مختلفی برای دخالت در امور ایران بهره می‌برند، در سال‎های اول انقلاب، قدرت‎های استکباری همچون آمریکا تلاش کردند تا با تکیه بر حمله نظامی، موجب هراس مردم انقلابی شوند، نکته‎ای که نتیجه‎ای برای آنها در پی نداشت.

اکرمی تأکید کرد: ایجاد تفرقه، شبهه، ناامن کردن شرایط منطقه و تبلیغات فرهنگی از جمله روش‎های نوینی هستند که آمریکا در تلاش است با تکیه بر آنها، در امور داخلی ایران دخالت کند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان، وحدت و ولایتمداری را به عنوان مهم‎ترین موانع دخالت بیگانگان در امور داخلی کشور برشمرد.

پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال 59، آمریکا به فعالیت بسیار گسترده سیاسی و نظامی دست زد. آمریکا با اعزام ناوگان نظامیخود به خلیج فارس، وانمود کرد که هر لحظه آماده حمله به ایران است.

البته هنگامی که از حل بحران گروگان‌گیری از راه سیاسی و خط و نشان کشیدن نظامی ناامید شد، به فکر اجرای طرح نجات گروگان‌ها و در کنار آن، براندازی نظام جمهوری اسلامی افتاد.

آمریکا برای دستیابی به اهداف خود طرح حمله کماندویی به ایران و به قتل رسانیدن رهبران اصلی انقلاب را مطرح کرد، طرحی که با زمینگیر شدن نیروهای کماندویی آمریکا درتاریخ 5 اردیبهشت 1359، در صحرای طبس، موجب سر افکندگی آمریکا واقتدار ایران شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet