خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/03 16:26:46
سرویس سیاسی

انتقاد باکو از لغو عضویت بلاروس در مجمع پارلمانی اروپای شرقی

پارلمان آذربایجان از شش کشور حاضر در مجمع پارلمانی اروپای شرقی خواست از بلاروس برای عضویت مجدد در این نهاد حمایت کنند.
انتقاد باکو از لغو عضویت بلاروس در مجمع پارلمانی اروپای شرقی پارلمان آذربایجان از شش کشور حاضر در مجمع پارلمانی اروپای شرقی خواست از بلاروس برای عضویت مجدد در این نهاد حمایت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/3491.jpg انتقاد,باکو,,از,لغو,عضویت,بلاروس,در,مجمع,پارلمانی,اروپای,شرقی Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری آذربایجان (ترند)،‌ "علی گاسینوف" رئیس کمیته امور سیاست‌های قانونی و ملی  پارلمان آذربایجان روز گذشته (جمعه) در سخنانی از شش کشور عضو پارلمان اروپای شرقی خواست حمایت‌های لازم را از بلاروس برای عضویت مجدد در مجمع پارلمانی اروپای شرقی   (euro nest) انجام دهند.
رئیس هیئت پارلمانی آذربایجان در مجمع پارلمانی اروپای شرقی درگفت‌و گو با رسانه‌ها در شهر مینیسک پایتخت بلاروس گفت: پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس و حوادث  بعد از انتخابات این کشور، پارلمان اروپا تصمیم به برگزاری جلسات اروپای شرقی خود بدون حضور بلاروس گرفته است.
پارلمان جمهوری آذربایجان در حالی که به شدت با این تصمیم پارلمان اروپا مخالفت کرده بود، حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری بلاروس را دلیل مناسبی برای لغو عضویت این کشور در مجمع پارلمانی شرق اروپا ندانست.
مجمع پارلمانی اروپای شرقی متشکل از تمامی اعضای پارلمان اروپا و شش کشور اروپای شرقی شامل اوکراین، مولداوی، بلاروس، ارمنستان، آذربایجان و گرجستان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet