ایام محرم 1398
1390/02/03 18:02:23
سرویس سیاسی
حجازی:

شیوه ادغام وزارتخانه‌ها مهم‌ترین مسئله است

نماینده مردم شهرستان همدان و فامنین گفت: ادغام کردن چند وزارتخانه با هم مهم نیست بلکه شیوه ادغام آنها از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در ادغام کردن آنها بررسی‌های کارشناسانه‌ای صورت بگیرد.
شیوه ادغام وزارتخانه‌ها مهم‌ترین مسئله است نماینده مردم شهرستان همدان و فامنین گفت: ادغام کردن چند وزارتخانه با هم مهم نیست بلکه شیوه ادغام آنها از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در ادغام کردن آنها بررسی‌های کارشناسانه‌ای صورت بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3315.jpg شیوه,ادغام,وزارتخانه‌ها,مهم‌ترین,مسئله,است Icana

"سیدکاظم حجازی" در گفت‌وگو با هگمتانه در مورد ادغام وزارتخانه‌ها با هم سخن گفت و اظهار کرد: آن چیزی که در خور اهمیت است شیوه ادغام وزارتخانه‌هاست. همان طور که می‌دانید ما در برنامه پنجم توسعه مصوبه‌ای داریم با این عنوان که وزارتخانه‌های موجود به 17 وزارتخانه تقلیل پیدا کند و این کار به‌صورتی انجام شود که دستگاه‌های اجرایی که کار کارشناسی شان نزدیک به هم است بتوانند در یک مجموعه واحدی قرار بگیرند.

این نماینده در ادامه افزود: اساس پیشنهادی که در محافل مختلف از طرف دولت شکل گرفته این است که وزارت مسکن و شهرسازی با وزارت راه و ترابری همچنین وزارت صنایع و معدن با وزارتخانه بازرگانی با هم ادغام شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان اضافه کرد: مبنای این پیشنهاد این است که دولت وزارت مسکن و شهرسازی و وزارتخانه راه و ترابری را که در بحث عمران و زیرساخت‌ها دارای تکالیف اجرایی هستند و از سنخیت بیشتری برخوردارند، همان طور در مورد وزارت صنایع و معدن و وزارت بازرگانی که در بحث تولید و توزیع تکالیف نزدیک بهم دارند، ادغام کند.

حجازی در ادامه تاکید کرد: البته آن چیزی که در بحث ادغام وزارتخانه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، موضوع شیوه ادغام این وزارتخانه‌ها است. به این علت مجلس شورای اسلامی در مورد این موضوع حساسیت زیادی دارد و باید نوع ادغام از جانب دولت به مجلس پیشنهاد شود تا مجلس آن را از زوایای مختلف بررسی کند تا بعضی از واحد‌های وزارتخانه‌ها که به جهت شکلی شبیه به هم هستند اما از لحاظ محتوایی عملکرد مجزا دارند از بین نرود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet