آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضایی‌میرقائد با انتقاد از عملکرد دولت در کوچک کردن خود:

ادغام وزارت‌خانه‌ها بازی ریاضی نیست

سرویس اقتصادی
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که دولت در زمینه ادغام وزارت‌خانه‌ها تنها با اعداد وزارت‌خانه‌ها بازی می‌کند، گفت: دولت در زمینه این ادغام‌ها علت کارشناسی شده‌ای به مجلس ارائه نکرده است.
یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 ساعت 06:53
ادغام وزارت‌خانه‌ها بازی ریاضی نیست عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که دولت در زمینه ادغام وزارت‌خانه‌ها تنها با اعداد وزارت‌خانه‌ها بازی می‌کند، گفت: دولت در زمینه این ادغام‌ها علت کارشناسی شده‌ای به مجلس ارائه نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3315.jpg ادغام,وزارت‌خانه‌ها,بازی,ریاضی,نیست Icana

"امیدوار رضایی‌میرقائد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که دولت بر اساس قانون باید تعداد وزارتخانه‎های خود را به عدد 17 کاهش دهد، تصریح کرد: در زمینه کاهش تعداد وزارت‌خانه‌ها تعداد آنها مهم نیست و باید اصل فعالیت آنها کوچک شود.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که دولت از ادغام وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن و شهرسازی و همچنین وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی خبر داده است، گفت: دولت در زمینه این ادغام‌ها دلیل کارشناسی شده‌ای به مجلس ارائه نکرده است.

وی با بیان این که وظایف و اختیارهای وزارت‌خانه‌های جدید باید در مجلس تصویب شود، افزود: تا کنون دولت لایحه‌ای را در این زمینه به مجلس ارائه نکرده است.

 

دولت در وزارت‌خانه‌ها بر عملکرد مردم نظارت کند

رضایی ادامه داد: بیش از 90 درصد فعالیت وزارت‌خانه‌های کشور را مردم انجام می‌دهند و با توجه به این موضوع نیازی به ساختمان‌های عظیم برای اداره وزارتخانه‌ها نیست و دولت باید در زمینه سیاست‌گذاری، حمایت و مدیریت فعالیت کند.

وی با تأکید بر این که در وزارت‌خانه‌های ایران افراد زیادی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: برای اداره وزارت‌خانه‌ها نیازی به افراد زیاد نیست و دولت باید در زمینه اداره وزارت‌خانه‌های خود از افراد نخبه و متخصص در حوزه سیاست‌گذاری و مدیریت استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس با توضیح این که وزارت‌خانه‌های کشور ژاپن بسیار کوچک هستند، گفت: دولت به‌جای کاهش تعداد وزارت‌خانه‌ها باید اصل فعالیت وزارت‌خانه‌ها را کاهش دهد.

رضایی افزود: دولت وزارت‌خانه جهاد را با وزارت‌خانه کشاورزی ادغام کرد اما تنها چیزی که در این زمینه ادغام شد نام وزارت‌خانه‌ها بود و در عمل ادغام خاصی را شاهد نبودیم.

 

وزارت ورزش و جوانان نظارتی عمل کند

عضو هیئت رئیسه مجلس از تشکیل وزارت‌خانه جدید ورزش و جوانان انتقاد و تصریح کرد: با توجه به این که ‌فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها بر نحوه فعالیت ورزش کشور نظارت دارند، این وزارت‌خانه نباید در فعالیت ورزشی کشور دخالت کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000