حلول ماه ربیع الاول
1390/02/04 06:53:00
سرویس اقتصادی
رضایی‌میرقائد با انتقاد از عملکرد دولت در کوچک کردن خود:

ادغام وزارت‌خانه‌ها بازی ریاضی نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که دولت در زمینه ادغام وزارت‌خانه‌ها تنها با اعداد وزارت‌خانه‌ها بازی می‌کند، گفت: دولت در زمینه این ادغام‌ها علت کارشناسی شده‌ای به مجلس ارائه نکرده است.
ادغام وزارت‌خانه‌ها بازی ریاضی نیست عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که دولت در زمینه ادغام وزارت‌خانه‌ها تنها با اعداد وزارت‌خانه‌ها بازی می‌کند، گفت: دولت در زمینه این ادغام‌ها علت کارشناسی شده‌ای به مجلس ارائه نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3315.jpg ادغام,وزارت‌خانه‌ها,بازی,ریاضی,نیست Icana

"امیدوار رضایی‌میرقائد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که دولت بر اساس قانون باید تعداد وزارتخانه‎های خود را به عدد 17 کاهش دهد، تصریح کرد: در زمینه کاهش تعداد وزارت‌خانه‌ها تعداد آنها مهم نیست و باید اصل فعالیت آنها کوچک شود.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که دولت از ادغام وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن و شهرسازی و همچنین وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی خبر داده است، گفت: دولت در زمینه این ادغام‌ها دلیل کارشناسی شده‌ای به مجلس ارائه نکرده است.

وی با بیان این که وظایف و اختیارهای وزارت‌خانه‌های جدید باید در مجلس تصویب شود، افزود: تا کنون دولت لایحه‌ای را در این زمینه به مجلس ارائه نکرده است.

 

دولت در وزارت‌خانه‌ها بر عملکرد مردم نظارت کند

رضایی ادامه داد: بیش از 90 درصد فعالیت وزارت‌خانه‌های کشور را مردم انجام می‌دهند و با توجه به این موضوع نیازی به ساختمان‌های عظیم برای اداره وزارتخانه‌ها نیست و دولت باید در زمینه سیاست‌گذاری، حمایت و مدیریت فعالیت کند.

وی با تأکید بر این که در وزارت‌خانه‌های ایران افراد زیادی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: برای اداره وزارت‌خانه‌ها نیازی به افراد زیاد نیست و دولت باید در زمینه اداره وزارت‌خانه‌های خود از افراد نخبه و متخصص در حوزه سیاست‌گذاری و مدیریت استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس با توضیح این که وزارت‌خانه‌های کشور ژاپن بسیار کوچک هستند، گفت: دولت به‌جای کاهش تعداد وزارت‌خانه‌ها باید اصل فعالیت وزارت‌خانه‌ها را کاهش دهد.

رضایی افزود: دولت وزارت‌خانه جهاد را با وزارت‌خانه کشاورزی ادغام کرد اما تنها چیزی که در این زمینه ادغام شد نام وزارت‌خانه‌ها بود و در عمل ادغام خاصی را شاهد نبودیم.

 

وزارت ورزش و جوانان نظارتی عمل کند

عضو هیئت رئیسه مجلس از تشکیل وزارت‌خانه جدید ورزش و جوانان انتقاد و تصریح کرد: با توجه به این که ‌فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها بر نحوه فعالیت ورزش کشور نظارت دارند، این وزارت‌خانه نباید در فعالیت ورزشی کشور دخالت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet